11 neuvěřitelných proměn české mužnosti v průběhu jednoho století

Kde jsou ty časy, kdy muži měli svaly a ženy čáry?!

Ačkoliv se módní trendy posouvají nebo cyklicky navracejí, atributy mužnosti zůstávají neměnné. Tedy měly by zůstávat. Začínáme se ale zcela oprávněně obávat toho, že široká ramena a úzké boky budou u mužů již brzy totálně out.

Tohle je 11 pohledů na muže v průběhu dějin.

1.1915

Nejen muži ve službách rakousko-uherské armády uměli jezdit na koni a vypínat prsa. Fyzická práce se tehdy nevyhýbala nikomu. Muži bývali štíhlí a rovní. Rovní nejen fyziognomicky.

2. 1925

Nadšení a entuziasmus za časů První republiky a tatíčka Osvoboditele neměl obdoby. Lidé se vrhali do všech sportovních aktivit. Kdo nepracoval na poli, dřel v továrně nebo chodil hrát golf.

3. 1935

Sokolové žádná fitcentra nepotřebovali. Cvičení "prostných" na žíněnkách, špriclích a kozách jim zaručilo rovnoměrný rozvoj všech svalových partií. Upřímně, kdo z vás tohle má?!

4.1945

Období války lidi zocelilo. Když už jsme měli své hrdiny, mohli jsme k nim opravdu vzhlížet a obdivovat je. Parašutisté Gabčík s Kubišem bohužel nevěděli, co všechno operace Anthropoid spustí, ale byli to rozhodně muži činu.

5. 1955

Kolchozníci a proletáři všech zemí spojte se, nebo si vyližte! Nenáviděné spartakiády sice dělaly z lidí cvičené opice, ale alespoň jim připomínaly, k čemu všemu se dají využít zádové svaly.

6. 1965

V době, kdy se i v našich luzích a hájích začali lidé vrtět v rytmech rock'n'rollu, kouřit marihuanu a užívat opiáty, nebyl čas na civění do prázdna a pózování na Náplavce. Bradka a dlouhé vlasy byly známkou příslušnosti k názorově vyhraněné skupině, nikoliv pózou.

7. 1975

I ti největší sígři a bohémové měli dostatek vůle a testosteronu na to, aby svou muskulaturu udrželi ve stavu bdělosti. O kašovitě rozbředlých pažích a povislém zadku nemohla být tudíž u mužů do třiceti let vůbec řeč. Joo, vojna, ta je zocelila!

8. 1985

Osmdesátky v Česku ovládá hudba, sport a komouši. Kdo nejezdil drnkat na Portu nebo trampovat na Spící Hvězdu a k Berounce, realizoval se ve sportu. Sportovní outfity Mečíře, Nováčka, Kordy a Lendla byly dobrou protiváhou k plísňákům a džísce.

9. 1995

Nové paštiky, nové čokoládové tyčinky, Snickers, Bounty, nová deska Lunetic, první šamponi, metrosexuálové a nekonečné diskotéky. Chlapci už neumějí střílet ze vzduchovky, zato si umí nagelovat bodlinky a vysedět melírek u kadeřníka.

10. 2005

Geekové a nerdové se nezajímají o holky, ale o nové počítačové hry, chat, ICQ a nově vzniklé sociální sítě jako třeba MySpace nebo později mnohem fenomenálnější Facebook, který části lidí na zeměkouli promění život k nepoznání. Jejich sebevědomí není limitováno velikostí bicepsů ani penisu, ale počtem vyhraných kol ve Far Cry nebo Killzone.

11. 2017

Souboj estrogenu s testosteronem. Úzká ramínka, propadlý hrudní koš, kuřecí prsíčka, oblé boky, široká pánev, široká stehna, nevyrýsovaná lýtka. Nulový pohyb a podprůměrná frekvence sexu vytváří lepou a měkce barokní tělesnou konstituci. Amen.

A TADY máte 7 důvodů, proč své tělo věnovat vědě.


Komentáře