Britští vědci přišli s plánem na záchranu planety: naší jedinou nadějí jsou tlusťoši – G.cz
Vyhledávání

Britští vědci přišli s plánem na záchranu planety: naší jedinou nadějí jsou tlusťoši

Podporujte tlouštíky! Právě oni skrze smažené jídlo pomáhají planetě se ochlazovat.
Zdroj: Youtube.com

Máte ve svém okolí nějakého tlouštíka, kterého šikanujete nebo nutíte do hubnutí? Teď si to možná rozmyslíte. Britští vědci vypracovali studii, která dokazuje, že při smažení se do atmosféry dostávají částice, co pomáhají vytvářet mraky, tedy nepřímo přispívají k ochlazování naší přetopené planety.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.11.2017, 13:02

Smažený je nejlepší

Milovníci KFC a řízků, nastražte uši. Právě vy se možná stanete těmi, kteří nám všem zachrání zadky. Vědci z Univerzity v Readingu totiž přišli se zajímavým zjištěním. Přišli totiž na to, že molekuly tukových částic tvoří asi 10 % aerosolu, který se nachází v atmosféře nad Londýnem.

Malé kousky přesmaženého tuku fungují jako tzv. kondenzační jádra, díky kterým může voda měnit skupenství z plynného na kapalné a shlukovat molekuly vody. Tímto způsobem se tedy smažení podílí na vzniku mraků, které odrážejí sluneční paprsky, a přispívá tak k ochlazování planety.

Autoři výzkumu nicméně ke studii dodávají, že jako plán na spásu Země a lidské rasy hromadné intenzivní smažení tak úplně fungovat nebude. Zaprvé bychom toho museli usmažit opravdu obrovské množství, takže bychom sice měli kde žít, ale všichni bychom brzo umřeli na infarkt. A zadruhé, během smažení spotřebováváme hodně energie, a to životnímu prostředí rozhodně neprospívá.

A tady 10 jídel, na kterých si Češi ujíždějí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články