fb pixel 10 důvodů, proč je na pytel být sestrou o moc starší sestry – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč je na pytel být sestrou o moc starší sestry

Poštěstilo se vám narodit se třeba celou dekádu po vaší starší sestře? A myslíte si, že někdy někoho napadne, jaký je to občas očistec?

Barbora Vrablíková
Barbora Vrablíková 14.5.2016, 18:00

Málokoho. Pokud se ovšem v té samé situaci sám neocitl...

1. Nikdo vás nebere vážně

Smiřte se s tím, že až do konce života budete ty nejmladší, a proto v očích zbytku rodiny nejméně zkušené a moudré. Chybám své starší sestry proto budete muset navždy jen přihlížet, protože vaše rady a vaše poznámky mají pramalou váhu.

2. Zamilováváte se do kluků, pro které jste dítě

Chodí k vám domů, jsou přátelští, berou vás do náručí a vy tajně a naivně doufáte, že z toho bude třeba láska. Ale pro ně jste jen škvrně, někdy dokonce nutné zlo, které jsou nuceni snášet, aby mohli tokat s vaší starší sestrou.

3. Velmi často se stanete černou ovcí rodiny

Protože vaše sestra vyrůstala v jiné době, která byla jiná – samozřejmě lepší. Co na tom, že v době jejich dětství byli vaši rodiče plni síly a výchova se tak zdála být snazší? To si o deset let později málokdo uvědomí.

4. Rodiče jsou ve výchově netrpěliví…

Všechny fáze, kterými si ve vývoji z mimina po dospělou bytost musíte projít, by chtěli jen tak prolétnout, protože se vždy netrpělivě těší na další a další, už dobře známé. A pak se najednou diví, že už jste velcí a vaše dětství i dospívání si vlastně neužili.

5. … a úzkostní.

Už nejsou nejmladší, jejich svobodomyslnost a lehkovážnost za ta léta zadusilo břímě problémů a povinností a oni už trochu paranoidně za každým rohem čekají problém. Takže zatímco se vaše starší sestry prakticky volně pohybovaly téměř všude, kde se jim zachtělo, vy jste pod skoro neustálým dohledem dvou bachařů.

6. Máte víc matek

A této mateřské pozornosti se vám dostává v opravdu velkých dávkách, protože starší sestry mívají pečovatelské sklony a často si rády hrají na maminku. Později se na vás snaží aplikovat „univerzální“ pravdy, které vygenerovaly na základě svých osobních zkušeností. A vůbec přitom nedbají na to, že doba je jiná a i vy jste jiní…

7. Taťka už se nabažil

Když se narodila jeho první dcera, prožíval nepopsatelné zážitky transcendentna. S radostí ji koupal, přebaloval, hrál si s ní. Objevoval. Teď už ale všechno zná, tak ho to baví méně. A navíc nejste syn, po kterém teď tolik toužil!

8. Nedědíte oblečení a hračky

Oblečení, ze kterého starší sestra vyrostla, většinou nikoho ani nenapadne na tolik let někde skladovat. Ne proto, že by rodiče dbali na módní trendy, ale protože o vaši budoucí existenci v drtivé většině případů ještě nejsou přesvědčeni a dlouho nebudou. Co na tom, že jste pak v pubertě nuceni vymetat hrabáky a drahocenný čas věnovat hledání pěkných retrokousků za rozumnou cenu!

Podobný princip platí u hraček – vždyť byste k těm supermoderním Barbínám a Transformers rádi měli také dnes originální, staré mrkačky, mončičáky a tatrovky, které by vám vrstevníci záviděli!

9. Nebo naopak – dědíte oblečení a hračky

U některých kousků se sice nedá spoléhat na to, že ještě někdy přijdou do módy, ale díky jejich přítomnosti ve vašem šatníku vás současné trendy jen míjí. A vy, v zachovalých plísňácích posedávajíc opodál, pozorujete své vrstevnice, kterak si pyšně předvádí nové topy, boty, kalhoty…

Hrozně byste si přáli mít doma celou sestavu Angry Birds a fungl nový hrad z Lega, místo toho si musíte vystačit s céčky a stavebnicí Merkur. A nikdo si k vám proto nechce chodit hrát.

10. Často se stáváte lepidlem rozpadajícího se vztahu

Ale co když se to nepodaří a vy zjistíte, že jste tak trochu navíc a na obtíž?

A jak je to se starším bráchou? TADY se to dozvíte!

A jak se to má s dvojčaty a blbými kecy, kterými jsou častována? To si přečtěte ZDE!

Podobné články

Doporučujeme

Další články