Brazilka (33) neumí chodit, mluvit a nosí plenky. Trpí velmi vzácnou poruchou – G.cz
Vyhledávání

Brazilka (33) neumí chodit, mluvit a nosí plenky. Trpí velmi vzácnou poruchou

Brazilka Maria Audenete Ferreira (33) trpí vzácnou vrozenou poruchou štítné žlázy zvanou hypotyreóza. Přestala se vyvíjet v deseti měsících svého života. Neumí chodit, mluvit, nosí plenky a hraje si s hračkami.

3.11.2016, 11:00

Maria pochází z venkovské oblasti Muquéme z velmi chudé rodiny, která si nemohla dovolit nákladnou léčbu stimulující její růst, přestože by pro dívku znamenala velkou šanci vést normální život. Léčba by ale musela být nasazená již v prvních měsících jejího života.

Maria je vlastně stejná jako batolata. Neumí chodit, mluvit, nosí plenky a hraje si s hračkami pro desetiměsíční děti. Stará se o ni otec se svou druhou ženou, protože její biologická matka zemřela před patnácti lety.

Tento srdcervoucí příběh vzbudil velký zájem brazilských médií a Lékařská fakulta University Ceará se rozhodla poskytnout dívce bezplatnou léčbu. Lékaři chtějí Marii pomoct, aby nebyla tak závislá na své rodině.

Příběh Brazilky, stejně jako dalších lidí trpících vzácnými onemocněními, můžete sledovat už dnes na stanici TLC v nové řadě pořadu Podivná těla.

A TADY se podívejte na 20 celebrit, které jsou překvapivě ve stejném věku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články