fb pixel Boom sdílených kanceláří pokračuje v Brně centrem Clubco – G.cz
Vyhledávání

Boom sdílených kanceláří pokračuje v Brně centrem Clubco

Zdroj: CTP

Koronavirová pandemie zahýbala v posledním roce a půl s celým světem a nejinak je tomu také v budoucnosti kancelářských budov. Čím dál víc se pracuje z home office a tím pádem velké společnosti nepotřebují držet rozsáhlé prostory v kancelářských budovách. Na tuto vlnu naskočil také český průmyslový developer CTP, který v tomto týdnu otevřel v Brně moderní coworkingové centrum Clubco.

Komerční sdělení 31.5.2021, 13:41

Na prémiové adrese v kancelářském areálu Vlněna CTP nově nabídne 2 tisíce metrů čtverečních sdílených kanceláří s kapacitou přes dvě stovky míst. Celková investice do výstavby Clubca ve Vlněně přesáhla 50 milionů korun.

Clubco cílí na propojování velkých a středních firem se startupy a freelancery. Odlišit se chce technologickými vychytávkami, originálním designem, unikátní architekturou či rozmanitými možnostmi členství.

Ideální pro dočasné projekty

Tyto prostory jsou určeny pro střední a menší firmy, ale také nadnárodní společnosti, které již v areálu sídlí a coworking by mohli využívat jejich pracovníci, kteří se podílí například na dočasných projektech.

„Clubco vnímáme jako v současnosti nejmodernější coworkingový prostor v samotném srdci Brna. Nacházíme se v době, kdy se ve velké míře zvažují změny v zažitých pracovních stereotypech a po této formě využívání kancelářských prostor roste poptávka. Tímto konceptem na ni tedy reagujeme a rozšiřujeme naše office portfolio,“ popsal Jiří Kostečka, který má na starosti rozvoj kancelářských aktivit CTP v Brně.

U coworkingu je důležitá flexibilita, proto CTP nabízí délky pronájmu od řádu hodin až po dlouhodobé. Clubco má velmi dobrou dostupnost pěšky, na kole i automobily, pro které zároveň disponuje velkou kapacitou parkoviště, ze kterého vede přístup přímo do prvního patra budovy, což také omezuje kontakt lidí mezi sebou.

Důraz na bezpečí

Kromě dezinfekce jsou prostory vybaveny termokamerami, veškeré kliky, madla a případně další plochy, u kterých je předpokládáno časté dotýkání, jsou opatřeny zcela novou ochrannou antimikrobiální fólií Pure Zone.

„Brno bývá často označováno za české Silicon Valley, působí zde řada startupů a technologických firem, pro které je důležité spolehlivé technické zázemí,“ vysvětlil Kostečka s tím, že Clubco je vybaveno například dieslovým generátorem, díky kterému nemůže dojít k výpadku serverů a vstup do kanceláří zajišťují speciální čtečky a aplikace v telefonu.

Clubco se může pyšnit unikátním architektonickým konceptem, který vznikl v mezinárodní spolupráci holandského designéra Barta Vose a týmu známého architekta Václava Hlaváčka z českého Studia acht, který se podílel také na realizaci dalších business parků CTP. Interiéry zasedacích místností jsou na prostory kanceláří netradičně vyzdobeny graffiti od známého umělce Michala Škapy.

Malé ambiciózní startupy

Projekt podpoří také inovační agentura JIC, která má na starosti podporu rozvoje podnikání na jižní Moravě. „Nově budovaný office park nabídne zajímavou koncentraci technologických firem. Jde navíc o atraktivní lokalitu, která má potenciál stát se výkladní skříní nových udržitelných technologií i podnikání. Proto dává obrovský smysl, aby zde – v místě sídel některých korporací a velkých technologických firem – vznikl prostor pro malé a ambiciózní startupy, technologické firmy i podnikavé jednotlivce,“ řekl David Uhlíř z JIC.

„CTP nabízí ucelený ekosystém od převážně skladů a průmyslových hal až po bydlení a nyní i coworking. Spolupráce na úspěchu a expanzi našich nájemců je základním kamenem přístupu CTP. Být tedy součástí Clubca dává jeho uživatelům možnost svézt se na vlně podnikatelského boomu, který Brno právě zažívá,“ uzavírá Kostečka.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články