fb pixel Bogart musel celou dobu stát na krabici, protože byl menší než Ingrid Bergman: Deset zajímavostí o klasice Casablanca – G.cz
Vyhledávání

Bogart musel celou dobu stát na krabici, protože byl menší než Ingrid Bergman: Deset zajímavostí o klasice Casablanca

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Před 80 lety měl premiéru jeden z nejslavnějších filmů na světě, který se od té doby stal inspirací pro celou řadu filmových děl. Legendární Casablanca, milostné válečné drama na pozadí uprchlické krize vyvolané druhou světovou válkou, je dnes již klasikou žánru. Věděli jste, že málem došlo k natočení pokračování?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 24.11.2022, 00:29

Zahraj to znovu, Same

Pokud se považujete za filmového fanouška, je pro vás znalost některých snímků doslova povinností. Jedním z takových děl, které patří do „povinné četby“ každého milovníka stříbrného plátna, je Casablanca, která měla svou světovou premiéru přesně před 80 lety. Příběh lásky, zrady a nacistů v Severní Africe vypustilo do světa studio Warner Brothers právě v tu nejlepší možnou chvíli - Amerika se konečně zapojila do světového konfliktu a v listopadu 1942 došlo k prvnímu většímu zapojení amerických vojsk v evropsko-africkém dějišti války, kdy se spojenci vylodili právě v Severní Africe, kde se snímek odehrává. Když se pak ještě přidala konference Winstona Churchilla s prezidentem Franklinem D. Rooseveltem, bylo jasné, že se davy na film jen pohrnou. Vy si můžete připomenout tuto nestárnoucí klasiku v naší galerii zajímavostí.

A tady si prohlédněte zajímavosti o Vykoupení z věznice Shawshank.

Podobné články

Doporučujeme

Další články