fb pixel Bludné kruhy, nový seriálový hit HBO? Mark Ruffalo ve dvojroli předvádí životní výkon – G.cz
Vyhledávání

Bludné kruhy, nový seriálový hit HBO? Mark Ruffalo ve dvojroli předvádí životní výkon

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Bludné kruhy jsou bestseller amerického spisovatele Wallyho Lamba a od 10. května také nový seriál na HBO. Bude šestidílná dramatická minisérie novým seriálovým hitem populární televize? Podle prvních ohlasů je Mark Ruffalo v ústřední dvojroli osudem těžce zkoušených bratrů naprosto excelentní.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.5.2020, 12:00

Bludné kruhy Marka Ruffala

Outsidera máme za sebou a nadšeně teď vyhlížíme, jaká další temná a dramatická série z produkce HBO nás, seriálové fanoušky, ohromí. Podle všeho by to mohly být Bludné kruhy, adaptace úspěšného románu amerického spisovatele Wallyho Lamba v režii Dereka Cianfrance a s Markem Ruffalem v hlavní (dvoj)roli.

Hollywoodský sympaťák známý masovému publiku především v posledních letech díky ztvárnění Hulka v rámci MCU a ostatním filmovým fanouškům již dlouho, dlouho předtím jako definice hereckého typu "někde jsem ho viděl, byl super, ale jméno neznám" v šestidílné sérii ztvárňuje dva bratry – jednovaječná dvojčata – Dominicka a Thomase Birdseyovy. Rodinná sága sleduje jejich paralelní životy na pozadí epického příběhu o zradě, oběti a odpuštění ve Spojených státech 20. století. Seriál ukazuje Dominicka a Thomase v různých fázích života, začíná v jejich současnosti, kdy se oba bratři blíží střednímu věku, protkané Dominickovými četnými vzpomínkami na dospívání.

Dominick je malíř pokojů, se kterým se život nemazlil - a stále nemazlí. Na druhou stranu, většina jeho problémů souvisí s duševní poruchou jeho bratra Thomase. Ten je totiž paranoidní schizofrenik. Román i seriál otvírá dramatická scéna, v níž si Thomas uprostřed veřejné knihovny a za hlasitého modlení uřízne vlastní ruku loveckým nožem. Dominick se s ním setkává v nemocnici, kde je Thomas obklopen lékaři a policisty.

Podle prvních ohlasů zahraničních kritiků a filmových publicistů předvádí Mark Ruffalo životní výkon a dokonale zvládá nelehkou disciplínu dvojrole, která je vždy ošemetná. Když se to udělá špatně, může to zabít celý projekt, ale když se to udělá dobře... No, tak to vypadá pravděpodobně tak jako Bludné kruhy. Ztvárnit dva tak odlišné fiktivní charaktery kvalitně, už to si zaslouží minimálně uznání.

Solidní zárukou je ovšem i jméno režiséra - Derek Cianfrance má na kontě oceňovaný krimi thriller s Ryanem Goslingem Za borovicovým hájem a bezdůvodně zapomenuté vztahové drama Blue Valentine. Oba snímky mají tísnivou/tíživou atmosféru, která nenechá chladným ani konferenční stolek ve vašem obýváku. A přesně to se k adaptaci Bludných kruhů hodí. Premiéra prvního dílu na HBO proběhla 10. května.

Podobné články

Doporučujeme

Další články