fb pixel Bizarní vánoční zvyky: Tahání dřeva, pojídání KFC ani sázení v loterii není nic neobvyklého – G.cz
Vyhledávání

Bizarní vánoční zvyky: Tahání dřeva, pojídání KFC ani sázení v loterii není nic neobvyklého

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

K vánočním svátkům samozřejmě patří i milované tradice a zvyky. Ve světě mají velmi prapodivné tradice, které nám mnohdy nedávají smysl. Ale upřímně – vy například víte, proč krájíme jablko nebo proč lijeme olovo do vody? Tak vidíte! Ve světě na tom nejsou jinak, takže i z těchto důvodů se tančí v Dominikánské republice merengue a v Dánsku se zase chodí na Štědrý den navštěvovat hřbitov.

Martin Miko
Martin Miko 23.12.2020, 14:56

Vánoce plné bizáru

Vánoce jsou ve světě záležitostí naprosto odlišných tradic, které nám vůbec nic neříkají. Nicméně i v tomto případě se lidé věnují rodinným sešlostem, pohodě, rozdávání dárků a užívání si svátečních jídel. Vánoční svátky by měly být především o pohodě a tradicích, které se k nim vážou. V podstatě v každé zemi na světě se dodržují jiné tradice, dárky nosí pokaždé někdo jiný a lidé slaví tyto svátky v jiný den. Všechno má samozřejmě své vysvětlení a logiku.

Dokážete si představit, že byste každé Vánoce se svou rodinou připravovali švestkový puding s brandy? Nebo že byste šli na Štědrý den navštívit hřbitov a zavzpomínali na mrtvé? Jo, uznáváme, že v některých rodinách to pravidlo je, ale máme tu zažité v této souvislosti spíše Dušičky, to tak je. Nebo že byste po rozbalení dárků podpálili dřevěnou čarodějnici? To, co se vám zdá jako podivný bizár je jinde tradicí, takže se nedivme, že jsou Vánoce v každé zemi jiné.

V následující galerii pochopíte, že Vánoce doopravdy patří k bizarním svátkům.

Také jsme si mysleli, že už nás v životě nemůže nic překvapit. Ale vidíte, že to jde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články