fb pixel Bizarní příběh Clinta Messiny: Zloděj kamionu s koblihami byl zatčen, když naboural do policejního hlídkového vozu – G.cz
Vyhledávání

Bizarní příběh Clinta Messiny: Zloděj kamionu s koblihami byl zatčen, když naboural do policejního hlídkového vozu

Zdroj: CharlieCLC - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4103859

Dne 10. června roku 2002 byl zatčen jednadvacetiletý Clint Messina z Lacombe v Louisianě a následně obviněn z pokusu o vraždu policisty poté, co při pokusu o útěk před šerifovými zástupci najel do hlídkového vozu. Krátce poté policie zjistila, že již jednou byl Messina hledanou osobou.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 8.6.2024, 11:00

Krádež koblih

Dne 27. března kolem půl čtvrté ráno Messina a jeho společník, jednatřicetiletý Rose Houk, ukradli ve městě Slidell v americkém státě Louisiana dodávku s koblihami Krispy Kreme. Rozvozce koblih Krispy Kreme nechal běžet motor nákladního vozu a otevřené zadní dveře, zatímco šel do samoobsluhy vyřídit dodávku.

Když se vrátil a zjistil, že nákladní auto a stovky koblih uvnitř chybí, zavolal policii, která vozidlo pronásledovala a dostihla. Messina a Houk pak policii ujížděli asi 30 kilometrů a na útěku za sebou zanechávali vypadlé koblihy.

Pozornost celé země

Incident se stal předmětem pozornosti celostátních médií, a protože se týkal policistů a koblih, zaměstnal na několik dní i komiky. Nakonec Messina a Houk opustili vozidlo a pokusili se utéct pěšky.

Houk to nestihl a byl zatčen, ale Messinovi, který řídil, se podařilo utéct. Oba byli nakonec obviněni z krádeže auta a kladení odporu při zatýkání.

Zatčení

Poručík Rob Callahan ze slidelské policie poté zažertoval: „Jsme rádi, že je pryč z ulic, ale bohužel to znamená, že budeme muset přestat sledovat všechny místní obchody s koblihami a hledat ho.“

Na vážnější notu dodal: „Všichni jsme se při incidentu s kamionem s koblihami dobře bavili, ale tohle je střízlivá připomínka, že policisté riskují své životy, kdykoli zahájí pronásledování.“

Zdroj: History, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články