Rumunské pivo
Na festivalu Banát se nejčastěji setkáte s pivem Ursus. Tento pivovar je jeden z největších v celém Rumunsku. Nejoblíbenější pivo z produkce tohoto pivovaru je Ursus Black. Během festivalu však narazíte jen na světlé výčepní pivo. V lahvové verzi se v Eibenthalu setkáte i s pivem Cuiucas nebo Timisoreana. Na česká piva samozřejmě ta rumunská nemají. Čechům vadí především to, že nejsou tak hořká jako ta česká.
Domácí višňovka
Vyznavači tvrdšího alkoholu zajisté ocení obrovský přísun domácích likérů, kterým bezesporu dominuje višňovka. Každá rodina má samozřejmě svůj recept, kterým svou višňovku dochutí. Někdo k dochucení používá med, někdo zase různé byliny apod. Kdo neocení višňovku, tak si může dát mátovici, medovici, morušovici nebo třeba pampeliškovici. Kvalita je zaručená.
Smažené grundle
Grundle budete buď milovat nebo nenávidět. Jedná se o malé rybičky, které se obalí v okořeněné mouce a následně osmaží v oleji. V Banátu se servírují pokapané citronem a jedí celé kromě ocásku. V Čechách se grundle podávaly už v dobách Jana Nerudy a jednalo se o lahůdku.
Kvalitní maso na každém rohu
Milovníky kvalitního masa určitě potěší guláš ze zvěřiny, srnčí vývar, masové koule z divočáka nebo burgery z pljeskavice. Na kuřecí o velkochovu hodně rychle zapomenete, protože jakmile ochutnáte třeba domácí karbanátek v kombinaci s rajčatovou omáčkou z domácích rajčat a jejich domácím chlebem, tak už nebudete chtít nic jiného. To vše za cenu obědu ve školní jídelně.
Poctivé langoše
Oblíbená pochoutka Čechů v rámci festivalů, slavností a všemožných poutí je samozřejmě langoš. Rumunská verze je o dost poctivější. Co se týče ingrediencí, dočkáte se domácího kečupu a dokonce i domácího sýru, což dá tomuto jídlu nový rozměr.
A zde je report z loňského festivalu Banát.