fb pixel Bakala má další kopu peněz na přilepšenou: prodal Forum Karlín, odhadní cena je 1,3 miliardy korun – G.cz
Vyhledávání

Bakala má další kopu peněz na přilepšenou: prodal Forum Karlín, odhadní cena je 1,3 miliardy korun

Miliardář Zdeněk Bakala se postupně zbavuje svých nemovitostí v České republice. Tento týden prodal skupinu nemovitostí v pražském karlíně realitnímu fondu Amundi Czech Republic. Součástí prodeje se stal i multifunkční prostor Forum Karlín. Cenu nemovitostí se však nedozvíme, jelikož se obě strany dohodly, že ji nezveřejní. Podle Lidových novin by se měla pohybovat kolem 1,3 miliardy korun.

Martin Miko
Martin Miko 2.11.2018, 10:23

Miliarda na přilepšenou

Multifunkční komplex Forum Karlín v Pernerově ulici v Praze byl zahájen v roce 2011 a otevřen v roce 2014 koncertem americké synth-popové kapely Nine Inch Nail. Od té doby se zde pořádaly desítky koncertů největších světových kapel. Zároveň se tento prostor stal místem mnoha konferencí, kongresů a jiných akcí. Podobný prostor pro pořádání velkých hudebních koncertů v Praze do té doby chyběl. Forum Karlín však není jen místem kulturních událostí. Jde totiž o komplex budov, ve kterých sídlí například mediální newsroom vydavatelství Economia.

Zdeněk Bakala v médiích uvedl, že se před 8 lety rozhodl přispět k rozvoji pražského Karlína revitalizací historických průmyslových objektů a výstavbou unikátního administrativně-společenského prostoru, což se mu povedlo. Podle jeho slov je nyní ten správný čas porozhlédnout se po nových investičních příležitostech. Výstavba Fóra Karlín prý stála neuvěřitelnou miliardu korun.

Podle časopisu Forbes je Zdeněk Bakala desátým nejbohatším Čechem a jeho majetek se odhaduje zhruba na 18 miliard korun. Komplex Forum Karlín prodal jednomu z největších správců aktiv v Evropě, Amundi Czech Republic, která je součástí skupiny Amundi.

A zde je 5 zásadních momentů v životě Stanislava Grosse.

Podobné články

Doporučujeme

Další články