Baby Driver: Akční pecka s ostrou muzikou a ostrými auty od Subaru – G.cz
Vyhledávání

Baby Driver: Akční pecka s ostrou muzikou a ostrými auty od Subaru

Jmenuje se Baby a řízení má v malíčku, protože jezdí podle tempa svého playlistu. Zní to bláznivě? Tenhle akční nářez od Edgara Wrighta chce být muzikálem na čtyřech kolech. A podle první ukázky to vypadá slibně.

Václav Rybář
Václav Rybář 14.3.2017, 14:50

Novinka od Edgara Wrighta by měla zajímat každého filmového fandu, protože tenhle blázen do bijáků má na kontě třeba Soumrak mrtvých, Jednotku příliš rychlého nasazení nebo Scott Pilgrim vs. zbytek světa. Všechno to jsou audiovizuální laskominy s dostatkem nadsázky, prošpikované odkazy na klasiky stříbrného plátna. A Baby Driver se k nim v srpnu zařadí, protože jde o kombinaci filmů o zlodějích a muzikálu. I když ne tak, jak byste asi čekali. Hlavní hrdina Baby má po autonehodě z dětství neuvěřitelný cit pro rytmus. Prakticky nevyndá sluchátka z ucha a díky sladění své motoriky s hudbou se naučil řídit jako bůh. Proto si vydělává závozem pro místního bosse. Vzpomínáte na práci Franka Martina (Jason Statham) v Kurýrovi? Tohle je něco podobného.

Ovšem s tím rozdílem, že Baby je jenom řidič - převáží lidi z místa A do místa B a neřeší, jestli zrovna něco ukradli nebo někomu ublížili. Nechce si umazat ruce a hodlá po vyrovnání účtů se zmíněným bossem odjet někam daleko se svou novou přítelkyni, servírkou z jedné místní restaurace. Věci se ale nevyvinou úplně podle očekávání (jeho očekávání, my samozřejmě předem tušíme, že se něco semele).

Wright snímek natočil jako hudbou prolezlou kriminálku, ve které hudební šlágry hrají v automobilových honičkách jednu z hlavních rolí. Tu druhou pak hraje rudé Subaru WRX s manuálním řazením, se kterým umí Baby hotové divy. Z úprků od přepadovek se tak stávají městské erzety s blikajícími majáky ve zpětném zrcátku. Ukázka vypadá skvěle a volba japonské rallyové ikony dává dokonalý smysl. Zvlášť pokud se potřebujete rychle proplést městem, spolehnout se na kontrolovatelnou jízdu bokem a bleskové rozjezdy i silné brzdy. Jen ta spotřeba bude asi po podobných legráckách vyšší, ale to není nic, co by se neumořilo z případného lupu.

Tím vás samozřejmě k ničemu nenavádíme. Jenom k návštěvě kina, až tenhle film v srpnu dorazí do českých kin.

A TADY se podívejte na 7 snových aut z ženevského autosalónu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu