fb pixel Bába pod kořenem: Před 10 lety se paní Zdena poprvé zahřála močí jako vojáci v zákopech – G.cz
Vyhledávání

Bába pod kořenem: Před 10 lety se paní Zdena poprvé zahřála močí jako vojáci v zákopech

Zdroj: TV Nova - reprofoto

Věřili byste tomu, že 26. července 2012, tedy před 10 lety, odvysílala TV Nova v rámci Televizních novin naprosto přelomovou reportáž, která navždy změnila vnímání světa takového, jak jsme ho doposud znali? Řeč je samozřejmě o Bábě pod kořenem.

Martin Miko
Martin Miko 27.7.2022, 10:02

10 let s Bábou pod kořenem

Když se pořádně zamyslíte nad nejlepší reportáží v historii televize, napadne vás určitě více adeptů, než je Bába pod kořenem. Namátkou můžeme jmenovat například zákon padajícího chleba, co se stane s vodou v -15 stupních Celsia nebo kuřecí kůžičky od Ládi Hrušky. Nicméně reportáž o paní Zdeně Novotné, která se zasekla v kempu pod kořenem stromu, kde následně strávila celou noc, oslavila 26. července neuvěřitelných 10 let od svého vzniku. Z této reportáže se během let stal kult, jenž na sebe vzal podobu mnoha vtipů a memů napříč celým spektrem humoru.

A o co vlastně jde? Jde o příběh postarší paní, která se šla v roce 2012 projít a následně uklouzla a zasekla se pod velkým kořenem, odkud se nemohla 11 hodin dostat. Ve skutečnosti se přitom zasekla pouhých 50 metrů od své chaty, nicméně kvůli posttraumatickému šoku ze sebe nemohla vydat ani hlásku, jak sama popsala v legendární reportáži. Ze Zdeny se stal „kořenový“ vězeň, avšak paní Novotná si vzpomněla na vojáky z první světové války, kteří se močí zahřívali v zákopech. A tak udělala to, co bylo nutné... močila si do kalhot, což ji podle všeho zachránilo.

Pokud jste video neviděli, doporučujeme to okamžitě napravit, protože Bába pod kořenem je základ českého YouTube.

Pokud si projedete YouTube, zjistíte, že na toto video vzniklo mnoho reakcí, variací, parodií a dalších videí, které dávají hold Bábě pod kořenem, jak se paní Zdeně Novotné často přezdívá. Klidně to projeďte, ale originál je prostě jen jeden.

Podobné články

Doporučujeme

Další články