fb pixel Australská ZOO začala streamovat své výběhy, v nabídce jsou lvi, tučňáci nebo žirafy – G.cz
Vyhledávání

Australská ZOO začala streamovat své výběhy, v nabídce jsou lvi, tučňáci nebo žirafy

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Nejenom Češi mají doporučeno nevycházet, lidé po celém planetě se brání koronaviru tím, že se zavírají doma. A zatímco společně jako lidstvo zachraňujeme svět tím, že dřepíme doma, jiní lidé nám chtějí to naše hrdinské počínání zpříjemnit. Tak třeba australská ZOO streamuje svoje zvířata pro všechny na internety.

Jan Studnička
Jan Studnička 23.3.2020, 11:08

Žirafy vzhůru nohama

Přehnané zprávy o srnkách prohánějících se po Manhattanu a delfínech, kteří plavou v benátských kanálech se ukázaly jako nepravdivé a spousta lidí z toho byla dost skleslá. Máme pro vás ale něco, co je skoro tak dobré. Australská ZOO se totiž rozhodla pro všechny lidi, kteří jsou kvůli karanténě uzavřeni před světem, zpřístupnit na YouTube livestreamy ze svých výběhů.

Konkrétně se můžete dívat do výběhů zoologických zahrad Victoria, takže Melbourne ZOO a Werribee Open Range ZOO. Na výběr máte super zvěř jako jsou lvi, tučňáci, žirafy, zebry, ale můžete se taky podívat přímo na mláďátka spousty druhů. Podobně jako u před pár lety populárního slow TV krmelce ve východoevropské divočině, ani tady nemáte stoprocentní jistotu, že když si stream zapnete, tak nějaké zvíře uvidíte. Victoria ZOO totiž píše: “Naše zvířata mají velké výběhy, aby se cítila dobře. Jedna kamera nemůže celý výběh zabrat, takže pokud nic nevidíte, zkuste jiné zvíře nebo přijďte za chvíli.”

Všechny kamery a výběhy můžete najít na YouTube, kde mají zoologické zahrady vlastní kanál pod názvem Zoos Victoria.

Australani nejsou sami

Melbournská ZOO ale není jediná, která měla takový nápad. Zoologické zahrady v Japonsku hromadně zavádějí živé vysílání přímo na net. Třeba v ZOO Satsukiyama si můžete prohlédnout rodinku wombatů hned z několika možných kamer a úhlů. Zoologická zahrada v Hirakawě zase streamuje svoje dva nejvzácnější exponáty a to jsou (pozor!) bílý žralok a bílý tygr! Opičí park Jugokudani nabízí live stream makaků červenolících, kteří se ráchají v termálních pramenech. Nihondaira zase vysílá Rossiho a Vanillu, párek ledních medvědů.

Jo a když jsme u ledních medvědů, před pár dny obletěla český internet fotka dvou bílých fešáků z pražské ZOO, mezi kterými to akorát… řekněme jiskřilo. ZOO Praha je na sociálních sítích vůbec aktivní. Fotky na facebooku sbírají tisíce lajků a od 13. března, kdy se ZOO uzavřela pro veřejnost se uvažovalo, co dál. „Začali jsme proto uvažovat o různých internetových přenosech. To by však znamenalo, že se po areálu zoologické zahrady budou pohybovat další lidé, kteří by je zajišťovali. Naším cílem přitom bylo, aby zde naopak bylo lidí co nejméně; naším cílem je předejít šíření nákazy,” říká ředitel Miroslav Bobek.

Proto ZOO přišla se zbrusu novým YouTube kanálem Krátce ze zoo, kam sám ředitel i chovatelé přidávají zhruba minutová videa z zoologické zahrady. Můžete se tam podívat například na mláďata ptáka emu Emila nebo na krmení tučňáků.

Podobné články

Doporučujeme

Další články