fb pixel Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky – G.cz
Vyhledávání

Anglo-americká vysoká škola vypsala stipendia pro afghánské uprchlíky

Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se rozhodla vypsat dvě stipendia na celý studijní program pro afghánské uprchlíky, kteří byli letos v srpnu dopraveni do České republiky z Afghánistánu v rámci záchranné operace. Stipendium by mělo pokrýt náklady na školné a další případné výdaje. Odhadovaná hodnota těchto dvou stipendií na tři roky je 1,2 milionu korun.

Redaktor
Redaktor 20.9.2021, 12:13

Ti lidé ztratili ze dne na den domov a možná i naději na návrat. My se tak snažíme aspoň několika z nich nabídnout nejen novou příležitost, ale i zázemí, aby se dokázali s takovou bezprecedentní životní situací lépe vypořádat. Zároveň se z naší strany jedná o snahu podpořit integraci uprchlíků do české společnosti,“ vysvětlil profesor Jaroslav Miller, rektor AAU, a dodal: „Tato nabídka je nejen humanitárním gestem, ale jejím prostřednictvím se i materiálně hlásíme k hodnotám, které v AAU vyznáváme. Patří mezi ně odpovědnost ke komunitám, a to nejen místním, ale i k sociálně a kulturně rozmanitému mezinárodnímu prostředí. Sama AAU je vysokou školou s nejvyšším podílem zahraničních studentů v ČR, kteří k nám přicházejí studovat z celého světa.“

Pro usnadnění administrativy spojené s možností studovat v ČR jedná rektor Jaroslav Miller s Ministerstvem vnitra, pod které spadá evidence a vyřízení potřebných dokladů uprchlíkům.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články