fb pixel Andreas Lubitz - kopilot letadla Germanwings a masový vrah – G.cz
Vyhledávání

Andreas Lubitz - kopilot letadla Germanwings a masový vrah

Naplnil se nejhorší možný scénář. Za havárii letadla Germanwings nemohly technické problémy, ale nejodpornější lidské selhání. 28letý kopilot roztříštil letadlo se 149 lidmi o Alpy záměrně.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 26.3.2015, 14:22

Ze záznamů černé skříňky vyplynula zjištění, ze kterých mrazí. Kopilot letadla, které se v úterý roztříštilo na jihu Francie o horské štíty nepustil kapitána, který si odskočil z kabiny na toaletu, zpět a záměrně stroj navedl ke klesání. Až do nárazu byl naživu, černá skříňka zachytila jeho klidné dýchání. Kapitán se snažil do kabiny dostat, ale přes intenzivní bušení na dveře mu kopilot Andreas Lubitz dveře neotevřel. Jeho jednání bylo záměrné a jeho vůle zničit letadlo byla očividná. Pasažéři až do tragického konce netušili, co se děje. Výkřiky se na letovém záznamníku ozývají až chvilku před dopadem. Dnes to oznámila francouzská prokuratura, která letecké neštěstí vyšetřuje.

Kdo byl sebevrah a masový vrah Andreas Lubitz?

28letý první důstojník pocházel z města Montabaur ve spolkové zemi Porýní-Falc, kde žil s rodiči. Byt měl ale i v Düsseldorfu, kam letadlo původně z Barcelony mířilo. Ke společnosti Germanwings nastoupil v září roku 2013 přímo z letecké tréninkové školy Lufthansy v Brémách. Měl nalétáno 630 letových hodin.

Jeho letečtí kolegové z města, odkud pocházel, prohlásili ještě předtím, než vyšetřovatelé zjistili, že jeho čin byl naprosto záměrný a poslal tak 149 nevinných lidí vstříc strašné smrti, toto:

"Andreas zemřel jako první důstojník tragického letu. Členem leteckého sdružení se stal už jako teenager, chtěl realizovat svůj sen o létání. Začínal na kluzácích a dělal všechno pro to, aby se stal pilotem Airbusu 320. Splnil si svůj sen a draze za to zaplatil životem. Členové LSC Westerwald truchlí nad ním a dalšími 149 obětmi katastrofy."

Na Facebooku už se pochopitelně spekuluje o tom, že Andreas Lubitz konvertoval k islámu a jeho čin má teroristický podtext. Vznikla dokonce i pofidérní facebooková stránka oslavující ho jako hrdinu Islámského státu. Lubitz ale podle vyšetřovatelů neměl žádné záznamy o možném napojení na teroristy.

Bojíte se po této tragédii létat? Čtěte ZDE!

Podobné články

Doporučujeme

Další články