Ambiciózní Mall.tv jede. Bude to "český Netflix"? No, to asi ne

To bylo snů, to bylo výkřiků o českém Netflixu. A výsledek? Nová česká internetová televize Mall.tv byla spuštěna a nás to moc nebaví. A nejen nás. TL; DR verze je, že je to totéž, co už jsme párkrát viděli - a ani to není udělané moc dobře. Standardní verze je, že...

Český Netflix

Netflix je hit. Netflix je fenomén. Internetová televize, která nabízí databázi filmů, seriálů a ještě velmi kvalitní vlastní produkci, stoupá a stoupá. Každý by chtěl být jako Netflix - a to včetně Mall.tv, nového českého projektu, internetové televize propojené s e-shopy společnosti Mall Group. Prostě něco jako další seznamácký Stream (ona taky velká část lidí ze Streamu přešla právě na Mall).

Po měsících příprav a ambicí byla televize začátkem října spuštěna. Naplnil se netflixácký sen autorů? Ne. Čekali jsme to? Ano. Už třeba jenom proto, že Netflix jen v letošním roce utratil za svou produkci 13 miliar dolarů. To je necelých 300 miliard korun. Ale tak to nechme stranou a pojďme si spíš říct, co se jim reálně povedlo, nepovedlo a v čem tkví to, že většina reakcí na Mall.tv jednohlasně zní "nuda".

Co je nejlepší? Prušinovský

Čeští tvůrci tak úplně nechápou, co je to sitcom nebo jaké parametry by měl mít (většinou to troskotá na nesmyslné délce, nebo na tom, že prostě nedokážou napsat vtip, který by byl opravdu vtipný). Scenárista Jan Prušinovský se minimálně co do humoru nejvíc blíží věcem, které se dají označit za komedie. Pro Mall TV coby režisér připravil českou verzi norského sitcomu Match nazvanou Život je hra. Život dvacet a něco let starého Štěpána neustále sledují dva sportovní komentátoři s tvářemi Michala Suchánka a Petra Marka. Tohle se fakt povedlo.

Co nás naopak fakt nebaví je počin Stylista, po jehož shlédnutí jsme nespáchali sebevraždu jen díky několika skvělým momentům Petry Nesvačilové coby bulvární novinářky. Stereotypní plytká věc o životě wannabe módního návrháře není ani dramatická, ani zábavná. Podepsán je pod ní Luděk Staněk, takže to celkem dává smysl. Bez pardonu.

Jsme ochotni uznat, že jsem zmlsaní a přehnaně kritičtí, to jo. Hlavní problém Mall TV tkví ale v tom nejjednodušším - projektu předcházelo pompézní kasání a teď, když byl spuštěn, na něm není takřka žádný opravdu zajímavý pořad, který by upoutal. Je to standardní nabídka, kterou jsem už viděli - třeba právě na Streamu. Shrnuto slovy klasika, počkáme a uvidíme, ale po prvním dojmu nás to vlastně moc nezajímá.

A tady galerie nejhorších rolí Kevina Sorba.


Komentáře

Doporučeno pro vás