fb pixel „Alternativní fakta“ o otrávených dětech v Sýrii: pohlédněte do tváře prokremelskému trollovi – G.cz
Vyhledávání

„Alternativní fakta“ o otrávených dětech v Sýrii: pohlédněte do tváře prokremelskému trollovi

Český mudrlant si plete koupelnu s plynovou komorou. Znáte ho někdo?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 18.4.2018, 07:19

Absolutní barbarství! Na syrské město Dúmá ovládané protivládními silami byly svrženy chemické zbraně, zřejmě chlor a sarin. Tyhle dvě otravné bojové látky zabily asi sedmdesát civilistů včetně dětí a dalších asi pět set lidí zranily. Oběti vykazovaly přesné příznaky otravy včetně pěny u úst.

Krvavý režim Bašára Assada chemický útok popřel, ačkoli nikdo jiný na něm nemohl mít zájem. Stejně tak chemický útok popřela i Moskva, která Assadovi už dlouho pomáhá bombardováním nemocnic. Ruský poslanec Vladimir Šamanov informace o plynovém útoku označil za „naprostou provokaci a šíření falešných zpráv“.

Kreml potřebuje vytvořit dojem, že jejich chráněnec Assad chemické zbraně proti civilistům nepoužívá. Jinak by totiž vypadal jako válečný zločinec, a oni s ním. Je to podobně odporné jako zpochybňování plynových komor v Osvětimi. Rusko rozjelo mohutnou propagandu, že je to celé výmysl, a do města Dúmá odmítá pustit inspektory mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW).

Jak se taková propaganda vyrábí, ukázal web Manipulátoři. Stačí vzít pár záběrů z filmu a vydávat je za realitu. Hned se zdá, že chemický útok na město Dúmá byl „jenom jako“ sehrán v ateliéru. Kým? No zřejmě Američany, kteří chtějí Assada s Putinem očernit. Když tyhle bláboly hodíte na sociální sítě, trollové to už dál rozešlou sami. Nemusíte je platit, dělají to dobrovolně a z hlouposti.

S jedním takovým konspirátorem jsem se potkal v diskusi. „Žádný chemický útok nebyl, záběry jsou naaranžované,“ píše jakýsi pan Vyhnal, který má na profilu znak Okamurovců a ve fotkách „umělecky“ upravený snímek Vůdce Tomia. Vysvětluje, že údajným dětským mrtvolkám někdo kolem úst naaranžoval pěnu. On to musí vědět. Všiml si totiž, že pěna ze šamponu degraduje. Když si v koupelně namydlíte palici, pěna prostě splaskne.

Jenže panu Vyhnalovi chybí srovnání. V koupelně už nejspíš někdy byl, ale chemický útok nezažil. Jak tedy může vědět, jak dlouho vydrží pěna na ústech umírajících dětí, zasažených chlorem a sarinem?

Kdyby v tom nefigurovaly ty mrtvé děti, byl by to úsměvný nesmysl. Lidé jako pan Vyhnal zkrátka věří, že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci, očkování je škodlivé a chemtrails jsou ďábelskou zbraní na ovládnutí světa. I takoví podivíni chodí mezi námi.

Jenže ty mrtvé děti jsou strašlivé. Žvásty prokremelského trolla jsou proto tragické, děsivé a nechutné. Takzvaně „na přesdržku“… Znáte někdo mudrlanta, který si plete koupelnu s plynovou komorou?

A tady si přečtěte, jak Putin drtí zbytek světa hokejkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články