fb pixel Akce: vyfoťte české kolaboranty s ruskou okupační armádou – G.cz
Vyhledávání

Akce: vyfoťte české kolaboranty s ruskou okupační armádou

​V Praze se zítra uskuteční koncert ruských Alexandrovců. Skvělá příležitost k akční zábavě, při které zároveň jasně vyjádříte svůj politický názor!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 19.5.2017, 16:38

Že nevíte, kdo to jsou Alexandrovci? Na podzim 2010 jsme ten odporný ansámbl podrobně rozebírali ZDE, takže jen krátce. Hudební a taneční soubor ruské armády přímo navazuje jak na nejhorší totalitní tradice bývalého SSSR, tak i na putinismus, který v Rusku vládne dnes. Tihle „umělci“ mají na rukou krev z okupačního přepadení Maďarska v roce 1956, Československa 1968, Afghánistánu 1979 nebo Krymu 2014. Že jen zpívají a tančí, takže s těmi zločiny nesouvisejí? Omyl – Alexandrovci jsou oficiálním souborem ruské armády. Jsou to vojáci, kteří jen místo samopalů svírají balalajky a místo granátů rozhazují kýčovité songy.

Proč je k nám čeští politici pustili, když bylo turné Alexandrovců zrušeno třeba v Polsku nebo Estonsku – tedy v zemích, kde ruské (sovětské) okupanty nenávidí snad ještě víc, než my? Na to se neptejte nás, ale prezidenta Zemana, který je s Putinem jedna ruka. Jen namátkou: v dubnu 2014 Alexandrovci nazpívali oslavnou Hymnu zakuklenců, opěvující ruská diverzní vojska na okupovaném Krymu:

„Bude dobře, bude skvěle/ vpřed ženou nás vítězství předků/ žehnáme naší zemi a slušným lidem/ zachrání čest a slávu vlasti“, žehnali tehdy Alexandrovci z pódia. Píseň se oficiálně jmenobala Slušní lidé, jak se přezdívalo ruským vojákům bez distinkcí a identifikačních znaků, kteří přepadli ukrajinský poloostrov. Putin dlouho tvrdil, že tam jeho armáda není, ale nakonec to přiznal. „Za zády sil krymské domobrany samozřejmě stáli naši vojáci a jednali velmi korektně, ale rozhodně a profesionálně,“ řekl.

Zítřejší pražský koncert Alexandrovců je prý vyprodán. Co je to za lidi, kteří se nestydí koupit si lístky na kryptokomunistické ‚umělce‘ s rukama potřísněnýma krví? Kdyby v Česku koncertoval hudební soubor SS, zatleskali by mu také?

Pokud si kladete stejně znepokojivé otázky, vydejte se zítra na Výstaviště s foťáky a zvěčněte tváře Čechů, kteří se neštítí ruské vojáky poslouchat a tleskat jim – navzdory srpnu 1968, kdy u nás sověti pozabíjeli přes čtyři stovky lidí. Nebudete tam sami. Protestní skupina Kaputin chystá návštěvníkům koncertu uličku hanby. Fotky nám pak pošlete – zveřejníme je na věčnou památku. Mělo by se vědět, kdo je kdo.

A TADY se podívejte, jako to bylo s Rusy na Ukrajině.

Podobné články

Doporučujeme

Další články