fb pixel Adrenalinem proti nudě: 6 důvodů, proč vyzkoušet bungee jumping – G.cz
Vyhledávání

Adrenalinem proti nudě: 6 důvodů, proč vyzkoušet bungee jumping

Zdroj: Priamo

Láká vás bungee jumping, ale pořád si nejste úplně jistí, jestli do toho skočit? Dost hledání důvodu, proč to není dobrý nápad. Pojďte si přečíst, proč to naopak dobrý nápad je.

Komerční sdělení 24.5.2023, 09:21

Bungee jumping se už roky drží na špici nejoblíbenějších adrenalinových sportů. Je poměrně dostupný, a i když se to možná nezdá, tak je i bezpečný. Navíc vyplavený adrenalin a nálož endorfinů vykouzlí úsměv od ucha k uchu, který minimálně pár hodin nesundáte. Jaké další výhody bungee má?

1. Překonáte strach i sami sebe

Jasně, kdo by se nebál, když jsou pod ním desítky metrů a od smrti ho dělí jen lano přivázané ke kotníkům. A právě o tom bungee jumping je. Budete prostě muset věřit, že to dobře dopadne a na konci lana vás čeká jen pořádná dávka adrenalinu a endorfinů. Dobrá zpráva je, že statistiky mluví ve váš prospěch. Bungee totiž patří k jednomu z nejbezpečnějších adrenalinových sportů.

2. Zapomenete na starosti

Hoří vám termíny? Ať už máte na talíři jakkoli velké sousto, při bungee jumpingu na něj dočista zapomenete. Je jen teď a tady. Ve chvíli, kdy stojíte nad propastí a chystáte se ke skoku, vám v mozku nezbyde kapacita na nic jiného než na současnost. Možná ještě na letmé přehrání minulosti, na starosti ale ne.

3. Splníte si sen

Přece nehodláte žít celý život podle pravidel. Škola, práce, rodina… Okořeňte si život sny, které si budete postupně plnit. Právě bungee jumping patří k těm dostupnějším. Třeba největší československá zážitkovka Adrop.cz nabízí skoky už za cenu okolo tisícovky. Což je slušný poměr cena/výkon.

4. Vytvoříte si neopakovatelnou vzpomínku

Zážitek nemusí být dobrý, stačí když je intenzivní. Bungee jumping je naštěstí jak intenzivní, tak i dobrý. Prostě splňuje veškeré parametry k tomu, aby se dostal na žebříček vašich nejlepších vzpomínek. A věřte, že vzpomínat na něj budete ještě dlouho poté, co adrenalin vyprchá.

5. Zvýšíte si sebedůvěru

Kolikrát jste si řekli, že něco nejde? Když skočíte bungee, bude vám řada takových věcí připadat výrazně malichernější. Když jste dokázali přemluvit hlavu ke skoku do propasti, nějaké provozní problémy vás jen tak nerozhází.

6. Seznámíte se s dalšími dobrodruhy

Připravit skok pro jednotlivce by se úplně nevyplatilo, proto se při bungee jumpingu setkáte i s dalšími skokany. Před akcí možná řeč nehodíte, protože budete zpochybňovat svoje rozhodnutí. Jakmile z vás ale opadne stres, rozváže se vám jazyk a zážitek můžete probrat s těmi, kteří to už mají za sebou.

Chystáte se na svou bungee premiéru?

V Česku si můžete skočit hned na několika místech – a to ze 36metrové TV věže v Harrachově, ze 62 metrů vysokého mostu nedaleko Chomutova, nebo z až 110metrového jeřábu v Brně, Praze, Plzni, Olomouci nebo Ostravě.

Jdete do toho? Jestli se vám úplně nechce, na Adrop.cz najdete přes 700 dalších zážitků, adrenalinových i poklidně relaxačních.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články