99 % lidí jsou nudní idioti: 15 geniálních citátů "Elvise kulturní teorie" Slavoje Žižka – G.cz
Vyhledávání

99 % lidí jsou nudní idioti: 15 geniálních citátů "Elvise kulturní teorie" Slavoje Žižka

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Málokterý současný filozof je natolik populární jako slovinský rodák Slavoj Žižek. List Foreign Policy ho ve svém seznamu 100 světových myslitelů popsal jako filozofa celebritu a vysloužil si i přezdívku "Elvis kulturní teorie". K jeho 70. narozeninám jsme pro vás sestavili seznam jeho 15 výroků, které krásně vysvětlují, proč je jeho jméno známé i lidem mimo filozofickou fakultu.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 21.3.2019, 13:49

Ruské tanky a jahodové koláče

Slavoj Žižek má blízko i k České republice. V roce 2011 vystoupil na Václavském náměstí jako řečník během protivládní demonstrace při příležitosti 22. výročí Sametové revoluce. Kromě toho navštívil Prahu právě uprostřed probíhající sovětské invaze v srpnu 1968. Později v květnu 2003 tento svůj zážitek popisoval pro časopis The New Yorker svým specifickým způsobem pomocí následující historky: "​Objevil jsem zde (na Václavském náměstí) malou kavárnu, která nějakým způsobem fungovala i během této mimořádné situace. Pamatuji si, že tam měli úžasný jahodový kolač, a tak jsem tam tak seděl, jedl jahodové koláče a pozoroval ruské tanky namířené na demonstranty. Bylo to úžasné."

Zvláštní člověk, co si budem. A tady už ty citáty:

A tady si přečtěte, jak Francie dvakrát přibouchla Britům dveře od Evropy. Vetuje Macron žádost o prodloužení brexitu jako de Gaulle?

Podobné články

Doporučujeme

Další články