1) Spalující touha (Eyes Wide Shut)
Začněme posledním snímkem, který Kubrick natočil, avšak samotné premiéry se nedožil. Mysteriózní drama s erotickým nádechem Spalující touha bylo natočeno v roce 1999 a v hlavních rolích si zahrál Tom Cruise a Nicole Kidmanová. Původně chtěl Kubrick natočit snímek na námět Schnietzlerovy novely už koncem 60. let, což se mu nakonec nepovedlo. Film se točil přes 400 dní, čímž se zapsal i do Guinnessovy knihy rekordů. Odhadem se každý den natočilo 60 až 70 záběrů.
2) Olověná vesta (Full Metal Jacket)
Válečný snímek Olověná vesta z roku 1987 se věnuje tématu Války ve Vietnamu podobně jako například filmy Četa nebo Narozen 4. července. Film se odehrává na dvou frontách. První část snímku nás zanese do výcvikového tábora v Jižní Karolíně a ta druhá přímo na vietnamskou válečnou frontu. Snímek získal spoustu kladných recenzí. Především měl ukázat nesmyslnost války ve Vietnamu, což se mu rozhodně povedlo. Zajímavostí je, že nábor herců do filmu probíhal tak, že filmové studio vyzývalo skrz letáky, aby zájemci posílali své videonahrávky, jak předvádějí scénu ve Vietnamu. Filmovému štábu dorazilo neuvěřitelných 3 000 videokazet s nahraným materiálem.
3) Osvícení (The Shining)
Osvícení podle námětu knihy od Stephena Kinga patří mezi nejoblíbenější hororové filmy 20. století, a to jak v knižní tak i filmové podobě. Samotný King však nebyl spokojen s filmovým ztvárněním od Kubricka. Filmovou adaptaci dokonce označil jako nejhorší zpracování svých knih. Nelíbilo se mu například i obsazení Jacka Nicholsona do hlavní role a nesrovnalosti mezi filmem a knihou. Kubrick byl při natáčení tohoto filmu absolutní perfekcionista a některé scény se prý natáčely až 120krát. Celý snímek se navíc točil chronologicky, což tehdy muselo být velice obtížné a produkčně náročné.
4) Mechanický pomeranč (A Clockwork Orange)
Britský snímek Mechanický pomeranč z roku 1971 je založený na stejnojmenné novele od spisovatele Anthonyho Burgesse, ve které hraje hlavní roli čtyřčlenný gang výtržníků. Ten se vyznačuje tím, že jeho členové nosí buřinky, bílé košile a popíjí koktejly plné drog, které je podporují v násilí. Snímek byl ve své době velice kontroverzní a ve Velké Británii byl dokonce od roku 1973 do 2000 zakázán. Na snímek dodnes odkazují hudební kapely, seriály a filmy z celého světa, což jen svědčí o kultovnosti tohoto filmu. Podle časopisu Premiere se jedná o jeden z nejnebezpečnějších filmů všech dob.
A zde je 7 filmů natočených podle románů spisovatele Stephena Kinga.