fb pixel 9 způsobů, jak zjistit, jestli máte fyzičku hodnou speciálních jednotek – G.cz
Vyhledávání

9 způsobů, jak zjistit, jestli máte fyzičku hodnou speciálních jednotek

Nerozbitní, neprůstřelní borci z bijáků. Nejlepší z nejlepších. Chuckové Norrisové s největšími kvéry. Chtěli byste se jim rovnat? Tady máte návod, jak poměřit svoje schopnosti s jejich.

Václav Rybář
Václav Rybář 7.7.2016, 09:00

Předem upozorňujeme, že tohle jsou MINIMÁLNÍ nároky pro přijetí do výcvikového programu SPECIÁLNÍCH JEDNOTEK v rámci americké armády. Berte v úvahu tři věci:

a. Tohle jsou jenom přijímačky. V rámci výcviku vás čeká větší peklo.

b. Jde o minimální hodnoty, ale většina uchazečů je samozřejmě dalece předčí (za každý cvik navíc nebo lepší čas jsou bonusové body). Splnění minima je nutné k tomu, aby vaši žádost někdo posuzoval, nikoliv zárukou přijetí.

c. Speciálních jednotek je velká fůra, ale jen vybraní borci z těchto jednotek se dostanou např. k Delta Force a podobným elitním útvarům. Jinými slovy, pokud nedáte následující věci s prstem v nose a nejlépe tak na 130 až 140 % zmíněného minima, pak raději zůstaňte u počítače. Prostě a jednoduše na to nemáte.

1. 40 kliků za minutu

pushup
Poctivé kliky, při kterých nesmí ruce ani nohy opustit podložku. Dotek kolenem se rovná automatické ukončení s doposud napočítanými kliky.

2. 40 sedů-lehů za minutu

situp
Ruce zkřížené za zády. Nohy nesmí opustit podložku. Kámoš vám je podrží, ale stejně radši zatněte všechno, co máte.

3. 6 shybů (bez limitu)

pullup
Úchop s rukama od sebe. Brada musí jít nad tyč a není povoleno žádné vymykání nohama apod. Jde o tzv. shyby s mrtvou váhou, takže spodní část těla musí být nehybná.

4. 6 tricepsových kliků (bez limitu)

dips
Opět poctivě z natažených (rovných) končetin do úhlu devadesát stupňů. Menší nebo větší úhel je považován za neplatný pokus.

5. Šplh po sedmimetrovém laně v taktické vestě (15 kilogramů)

climb
Jediná disciplína, při které se počítá stylem splnil/nesplnil.

6. 6 výmyků z lehu na nohy za minutu

KipUp2
Velmi efektní zvedání se ze země, ale udělejte to šestkrát za minutu po vyčerpávajících disciplínách. Základem je tady dobře natrénovaná technika, abyste zapojovali jen ty svaly, které jsou potřeba.

7. Člunkový běh 4 × 25 metrů (max. čas 24 sekund)

shuttle_r
Za každou desetinu pod minimum jsou body, takže trénovat, trénovat a trénovat.

8. Pětimílový běh/stejně dlouhý pochod s plnou výstrojí (22 kg) do 40/75 minut

army_run
Závěrečná disciplína, na kterou musíte ušetřit síly. Jde o vytrvalostní běh, ale musíte být připraveni na to, že v přijímači vás budou honit ještě vyšším tempem a v plné polní.

9. 6× Bench press – 80 % vlastní váhy (bez limitu)

benchpress
Z natažených rukou až na dotek hrudi, tak jak má správný bench press vypadat. Berte na vědomí, že většina lidí dá mnohem víc než šest opakování, zvlášť pokud běžně v posilovně dávají víc než svou vlastní váhu. Pozn.: Pokud vám to připadá v pohodě, vězte, že mezi jednotlivými disciplínami jsou maximální povolené přestávky v řádu minut! Minimum je 900 bodů, to je při splnění všeho na hodnoty uvedené u jednotlivých disciplín. Minimem pro šanci na přijetí je ale cca 1 300 bodů a u lepších jednotek se průměr pohybuje kolem patnácti stovek. Tak hodně štěstí!

Jestli jste po přečtení tohoto článku nějakou čirou náhodou nabyli pocitu, že byste měli začít se sebou něco dělat, zkrátka – chcete začít posilovat? Tak pro vás máme těchto 10 osvědčených tipů, jak posilovat účinně a bez námahy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články