9 způsobů, jak se prožrat k Oscarovi

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
03.02.2014, 15:10

Ceny Akademie se blíží. Jistým způsobem, jak se dostat mezi nominované, je kvůli roli drasticky přibrat. Naše devítka uchazečů to vzala pěkně od podlahy.

1. Matt Damon (+15 kg)

damon Z atletického a osvaleného agenta Bournea se Damon během několika týdnů musel proměnit v obtloustlého práskače v Soderberghově filmu Informátor. Stačilo prý vysadit posilku a začít jíst tak jako na vejšce.

2. Edward Norton (+15 kg)

norton Ovšem patnáct kilo čistých svalů. Edward Norton byl vždycky relativně drobný chlápek, kterého by zfackoval i mírný vítr. Pro roli v Kultu hákového kříže se ale rozhodl trochu duševně a fyzicky potrápit. Jeho nácek prostě musel být fyzicky i psychicky zastrašující. A tak do sebe Norton ládoval syrové ryby, vajíčka a pil koktejly z rozmixovaných stejků.

3. Will Smith (+16 kg)

willsmith Pamatujete ještě Willa Smithe z televizního sitcomu Fresh Prince? Pro roli v životopisném snímku o Muhammadu Alim nabral šestnáct kilo čistých svalů. Oscara za to nevyhrál, ale v těle absolutní korby se mu zalíbilo, takže už se namakaného looku nezbavil.

4. George Clooney (+18 kg)

clooney Idol mnoha žen a dívek se ve filmu Syriana proměnil v tlustého, vousatého a trochu umaštěného dědulu. Pomstychtivého dědulu. Clooney svoje obžerství popsal jednoduše. Prostě jsem jedl a jedl, dokud se mi nechtělo zvracet. Pak už šlo jen o to, aby to člověk udržel v sobě.

5. Mark Wahlberg (+20 kg)

wahlberg Nebyly to všechno svaly, ale během dvou měsíců Marky Mark pro roli ve filmu Pot a krev musel nabrat nějakou tu hmotu. Wahlberg se postupem kariéry z modelkovského střízlíka vypracoval v podsaditého, ale nabušeného mrňouse. Role přihlouplého kulturisty ve zmíněném filmu ho ale poslala do úplně jiné ligy.

6. Chris Pratt (+30 kg)

chrispratt Pro roli člena speciálních jednotek v 30 minut po půlnoci musel shodit dobrých třicet kilo, aby se dostal do nejlepší formy. Všechno pak během pěti týdnů nabral zpátky pro roli v komedii Multitáta. A pak zase hubnul, protože teď hraje akčního hrdinu v příští marvelovce. Jojo dieta diktovaná královskými honoráři? To nezní tak špatně.

7. Russell Crowe (+32 kg)

crowe Z Gladiátora se Crowe během několika měsíců proměnil v tlustého a šedivějícího borce od CIA. Jeho postava měla být takovým tím usedlým, velkým zvířetem, a to se Croweovi, díky burgerům, dortům a těstovinám, dokonale povedlo. Váhy se vlastně nadobro zbavil až loni, když natáčel Muže z oceli.

8. Jared Leto (+33 kg)

leto_ Zpěvák skupiny 30 Seconds to Mars má běžně něco kolem 70 kilogramů. Ve filmu Chapter 27 ovšem chtěl hrát tlouštíka a tak nabral neuvěřitelných třiatřicet kilo během několika týdnů. To bylo v roce 2007. Loni si vyzkoušel opačný sešup, když zhubnul kvůli roli transexuála někam k padesáti kilům. Zjevně to zabralo – už vyhrál Zlatý glóbus a má velkou šanci sáhnout i po Oscarovi.

9. Christian Bale (+65 kg)

bale Je to trochu podvádění, ale stejně klobouk dolů. Christian Bale nejdřív neuvěřitelně drastickou dietou zhubnul až někam k 35 kilogramům kvůli filmu Mechanik (obrázek hovoří za vše), a pak se musel během pouhých několika měsíců dostat nejen na svou původní váhu (83 kg), ale ještě přibrat nějaké ty svaly pro roli Batmana. Nakonec z něj byla stokilová netopýří mašina, ale když si postavíte obrázky z obou filmů vedle sebe, jen stěží uvěříte, že jde o jednu a tu samou osobu.


Komentáře

Doporučeno pro vás