9 způsobů, jak se prožrat k Oscarovi – G.cz
Vyhledávání

9 způsobů, jak se prožrat k Oscarovi

Ceny Akademie se blíží. Jistým způsobem, jak se dostat mezi nominované, je kvůli roli drasticky přibrat. Naše devítka uchazečů to vzala pěkně od podlahy.

Václav Rybář
Václav Rybář 3.2.2014, 15:10

1. Matt Damon (+15 kg)

damon Z atletického a osvaleného agenta Bournea se Damon během několika týdnů musel proměnit v obtloustlého práskače v Soderberghově filmu Informátor. Stačilo prý vysadit posilku a začít jíst tak jako na vejšce.

2. Edward Norton (+15 kg)

norton Ovšem patnáct kilo čistých svalů. Edward Norton byl vždycky relativně drobný chlápek, kterého by zfackoval i mírný vítr. Pro roli v Kultu hákového kříže se ale rozhodl trochu duševně a fyzicky potrápit. Jeho nácek prostě musel být fyzicky i psychicky zastrašující. A tak do sebe Norton ládoval syrové ryby, vajíčka a pil koktejly z rozmixovaných stejků.

3. Will Smith (+16 kg)

willsmith Pamatujete ještě Willa Smithe z televizního sitcomu Fresh Prince? Pro roli v životopisném snímku o Muhammadu Alim nabral šestnáct kilo čistých svalů. Oscara za to nevyhrál, ale v těle absolutní korby se mu zalíbilo, takže už se namakaného looku nezbavil.

4. George Clooney (+18 kg)

clooney Idol mnoha žen a dívek se ve filmu Syriana proměnil v tlustého, vousatého a trochu umaštěného dědulu. Pomstychtivého dědulu. Clooney svoje obžerství popsal jednoduše. Prostě jsem jedl a jedl, dokud se mi nechtělo zvracet. Pak už šlo jen o to, aby to člověk udržel v sobě.

5. Mark Wahlberg (+20 kg)

wahlberg Nebyly to všechno svaly, ale během dvou měsíců Marky Mark pro roli ve filmu Pot a krev musel nabrat nějakou tu hmotu. Wahlberg se postupem kariéry z modelkovského střízlíka vypracoval v podsaditého, ale nabušeného mrňouse. Role přihlouplého kulturisty ve zmíněném filmu ho ale poslala do úplně jiné ligy.

6. Chris Pratt (+30 kg)

chrispratt Pro roli člena speciálních jednotek v 30 minut po půlnoci musel shodit dobrých třicet kilo, aby se dostal do nejlepší formy. Všechno pak během pěti týdnů nabral zpátky pro roli v komedii Multitáta. A pak zase hubnul, protože teď hraje akčního hrdinu v příští marvelovce. Jojo dieta diktovaná královskými honoráři? To nezní tak špatně.

7. Russell Crowe (+32 kg)

crowe Z Gladiátora se Crowe během několika měsíců proměnil v tlustého a šedivějícího borce od CIA. Jeho postava měla být takovým tím usedlým, velkým zvířetem, a to se Croweovi, díky burgerům, dortům a těstovinám, dokonale povedlo. Váhy se vlastně nadobro zbavil až loni, když natáčel Muže z oceli.

8. Jared Leto (+33 kg)

leto_ Zpěvák skupiny 30 Seconds to Mars má běžně něco kolem 70 kilogramů. Ve filmu Chapter 27 ovšem chtěl hrát tlouštíka a tak nabral neuvěřitelných třiatřicet kilo během několika týdnů. To bylo v roce 2007. Loni si vyzkoušel opačný sešup, když zhubnul kvůli roli transexuála někam k padesáti kilům. Zjevně to zabralo – už vyhrál Zlatý glóbus a má velkou šanci sáhnout i po Oscarovi.

9. Christian Bale (+65 kg)

bale Je to trochu podvádění, ale stejně klobouk dolů. Christian Bale nejdřív neuvěřitelně drastickou dietou zhubnul až někam k 35 kilogramům kvůli filmu Mechanik (obrázek hovoří za vše), a pak se musel během pouhých několika měsíců dostat nejen na svou původní váhu (83 kg), ale ještě přibrat nějaké ty svaly pro roli Batmana. Nakonec z něj byla stokilová netopýří mašina, ale když si postavíte obrázky z obou filmů vedle sebe, jen stěží uvěříte, že jde o jednu a tu samou osobu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články