9 znamení, že už jste celkem dospělí – G.cz
Vyhledávání

9 znamení, že už jste celkem dospělí

Dospělost a zábava se kupodivu nevylučují.
Zdroj: sunnyholidays.it

Dospělost není otázkou věku, ale chování, to je asi všem jasné. A jak se vlastně pozná, že už jste opravdu dospělí?

Gement
Gement 5.10.2015, 18:20

1. Víc posloucháte a míň mluvíte

Když je člověk mladý, je plný sám sebe a svých zážitků a má pocit, že to všichni musí vědět, protože to opravdu stojí za řeč. Čím je starší, tím více poznává, že i jiní lidé mají co říct a raději naslouchá a poučuje se z jejich příběhů, než aby dokola omílal svoje vlastní.

2. Šetříte peníze

Ano, jednou ze součástí dospělosti je myšlení do budoucna a udržování nějakých zadních vrátek. Dospělý člověk ví, že situace se může změnit ze dne na den a je vždy třeba být připraven i na to nejhorší.

3. Staráte se o sebe

Dříve jste pařili třeba tři dny v kuse, po nocích se cpali fastfoodem a bylo vám to úplně jedno. Teď se prostě chcete cítit dobře a jste ochotni tomu obětovat své závislosti na jídle, alkoholu nebo cigaretách. Cíleně se omezujete a hlídáte se, sportujete a děláte věci pro sebe.

4. Umíte říkat ne

Dospělý člověk ví, jaká je jeho cena a co je v jeho silách a tak přesně ví, na co si může dovolit kývnout a co je třeba odmítnout. Nemá z NE výčitky svědomí a už vůbec si nebere osobně, když se to někomu nelíbí.

5. Méně se hádáte

Dospělí lidí ví, že některé hádky prostě nikam nevedou a rovnou se snaží jít cestou kompromisu. Mají totiž už spoustu zkušeností, ví, že svět není černobílý a že dohodou dosáhnou víc než hysterií.

6. Máte rádi děti i staré lidi

Ano, když nám bylo 15, lidé nad 40 nám přišli neuvěřitelně staří a děti strašně otravné. Jenže teď stárneme, blížíme se k věku oněch starců a vlastně tak trochu uvažujeme o vlastních dětech. Nemáme potřebu se starým lidem posmívat a děti označovat za parchanty.

7. Nemusíte být u všeho

Ta potřeba být na každé akci a zůstat tam jako poslední do rána, aby vám náhodou něco neuteklo, ta už je pryč. Teď klidně i dobrovolně zůstáváte večer doma, protože je to pro vás pohodlnější. Není vám líto, že jste nebyli u všeho, protože víte, že takových příležitostí ještě budou mraky.

8. Kamarádíte se s rodiči

Od dob puberty, kdy byli rodiče naším hlavním nepřítelem, se hodně změnilo. Dnes jsou z nich kamarádi, se kterými se můžete poradit, můžete si navzájem pomoci a nikdo už nemá tendenci nikomu nic vyčítat. Vždyť jste přece všichni dospělí...

9. Nebydlíte u nich

Mamahotel je sice relativně pohodlný, ale pokud chodíte do práce, měli byste do ní chodit z vlastního bytu. Nejspíš v něm budete mít i vlastní přítelkyni. V opačném případě vám to těžko zaručíme. Pokud s tím máte problémy vy nebo někdo na kom vám záleží, mrkněte na web zvedejkotvy.cz, kde vám poradí, jak se z tohoto začarovaného kruhu jednou provždy vymotat a postavit se na vlastní nohy.

10. Neodkládáte nepříjemnosti

Jeden z hlavních znaků opravdové dospělosti. Zatímco dříve jste odkládali nepříjemnosti na potom, dnes víte, že je lepší to mít co nejdřív z krku. Všechny pokuty a nedoplatky raději zatáhnete co nejdřív a úklid bytu nejpozději o víkendu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články