fb pixel 9 webkomiksů v angličtině, které musíte přečíst. Plus jeden v češtině. – G.cz
Vyhledávání

9 webkomiksů v angličtině, které musíte přečíst. Plus jeden v češtině.

Zde je náš výběr skvělých autorských webkomiksů, se kterými můžete příjemně a online prokrastinovat. Pokud máte vlastní favority, kteří zde nejsou uvedeni, napište nám do komentářů!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 14.3.2014, 10:00

1. Prague Race - http://praguerace.com/index.php

leppu deviantart com leppu.deviantart.com Fantasy webkomiks od autorky Petry E. Nordlund, kterou můžete na internetu potkat pod pseudonymem Leppu. Je z Finska a její kresby jsou naprosto magické. Pokud začnete s jejím komiksem, který je ve čtivé, jednoduché angličtině, zažerete se do něj a vytvoříte si solidní závislost. Na Leppu je krásné, že přispívá vskutku pravidelně - je to jeden z těch lidí, kteří neustále dřou a jejich práce je vskutku famózní. Milujeme ji. Více takových géniů!  

2. The Less Than Epic Adventure of TJ and Amal - http://tjandamal.com/

tj and amal sketchbysketch.wordpress.com Komiksový road trip napříč Amerikou s dvojicí sympatických hrdinů, které dohromady sehnala naprostá náhoda. Autorka E. K. Weaver rozebírá problematiku coming outu homosexuálů, příběh je intimní a přesto nepostrádá humor. Jsou zde ale poměrně rozkecanější dialogy, takže pokud nemáte perfektní angličtinu, budete si muset párkrát vypomoci slovníkem. I tak stojí TJ a Amal za přečtení. Krom toho má celý komiks perfektní černobílou kresbu. Palec hore.  

3. Oglaf - http://oglaf.com/

oglaf sharkchunks.tumblr.com Kdo nezná komiksové stripy Oglaf, je mírně řečeno nepolíbený internetem. Její fantasy prasárničky jsou prostě k popukání, dokáže nakreslit cokoliv při souloži s kýmkoliv. Když máme splín, jdeme k Oglaf - ta zachrání den. Navíc celé v barvě. Žereme ji.  

4. Fredo a Pidjin - http://www.pidjin.net/

fredo comicsbeat.com U tohoto webkomiksu můžete strávit celé dny. Je skvělý, zábavný, ujetý, v angličtině, kterou musí každý pochopit. Přirovnala bych ho k roztomilejší verzi Oglaf - na tohle žádný rating nad osmnáct let snad vážně být nemusí.  

5. The Fox Sister - http://thefoxsister.com/

the fox sister webcomicsweekly.tumblr.com Zamilujete si kresbu, je naprosto skvělá, trochu mi připomíná styl TJ a Amal, akorát v barvách, což je naprosto skvělé. Fantasy detektivka odehrávající se v Koreji vás chytne za kšandy. Jděte do toho.  

6. Ava´s demon - http://www.avasdemon.com/

avasdemon avasdemon.com Působivý příběh s prvky fantasy a sci-fi od animátorky Michelle Czajkowski, která si prošla zkušenostmi u Pixaru a Dreamworksu. To už by mělo stačit na to, abych vás navnadila na její první komiksovou zkušenost.  

7. Steve Rogers´ American Captain comic - http://americancaptaincomic.tumblr.com/

steve comicsalliance.com Mezitím, než do kin vstoupí nový krutopřísný Captain America, si můžete vzduchoprázdno před další Marvelovkou vyplnit touhle srandičkou. Kdokoliv tvoří parodii na Kapitána Ameriku, nemůže to pokazit. Je to sranda.  

8. Oh joy sex toy - http://www.ohjoysextoy.com/

oh joy sex toy terriblemusings.tumblr.com Tenhle webkomiks je jen o sexu. Nenechává zvlhlý kámen na kameni. My všichni ho máme fakt rádi.  

9. Comics of Ice and Fire - http://coiaf.tumblr.com/

coiaf coiaf.tumblr.com Znalci ihned poznají, že jde o webkomiks s tématikou Game of Thrones. Zabaví vás před dlouhým čekáním na další seriálovou sérii a těm, kteří už přečetli všechny knihy, aspoň s úsměvem připomene nejlepší okamžiky z této ságy.  

Bonus! 10. Hajzl - http://www.mdscomics.net/category/strip/

hajzl casopisxb1.cz Těm, kteří jsou naštvaní, že všechny uvedené webkomiksy jsou jen v angličtině a nehodlají se zdržovat cizím jazykem - zde je pro vás ideální a naprosto skvělý komiksový strip v našem rodném jazyce, který se pravidelně objevuje na webovkách MdS Comics a nově i na Facebooku. Hajzla budete zbožňovat. Tečka.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články