9 úžasných bludišť a labyrintů

Ztraťte s námi pojem o čase s představami, jak se touláte spletitým živým plotem.

1. Stopa Giganta

stopa giganta math.nus.edu.sg Už od roku 1975 můžete ve městě Gloucester (Velká Británie) procházet bludištěm, které představuje otisk nohy mýtického netvora, Minotaura.  

2. Hampton Court

825B6187.jpg absolondres.com I když není na první pohled obrovské, je bludiště poblíž královského paláce (Londýn, Velká Británie), jehož jméno nese, svým způsobem jedinečné. Zbudovali ho v roce 1689, bylo zmíněno v mnoha básních a beletriích. Je to přesně takové romantické zákoutí, kam vás bude chtít vtáhnout vaše milá. Od roku 2005 je zde nainstalován audio systém, který návštěvníkům pouští strašidelné zvuky, aby byl jejich zážitek o něco intenzivnější.  

3. Bludiště Ashcombe

swbusiness com au Nejstarší australský labyrint se nachází poblíž Melbourne. Navštívit ho je silně romantické kafe. Ashcombe je proslavené svým krásným živým plotem (3 metry vysokým a dva metry širokým), levandulovými zahradami a nádherně uklidňující atmosférou. Odsud se nebudete nikdy chtít vymotat.  

4. Longleat

thedkblog wordpress com Překrásné trojrozměrné bludiště opět najdete v Anglii. Vaším úkolem je dostat se na vyhlídku. Schválně, kolik času vám to zabere? Longleat je totiž nejdelším bludištěm na světě.  

5. Davis Mega

sweetjack com Rok co rok se bludiště na farmě Davis mění pro své návštěvníky. Jednoduše nikdy nevíte, do čeho jdete. Jisté ovšem je, že ho naleznete u města Sterling, stát Massachusetts, USA.  

6. Snakes´n Ladders

coolweirdo com coolweirdo.com Největší obdoba hry Hadi a žebříky, kterou máte možnost vůbec kdy vidět a hrát. Kreativní nápad pochází z hlavy Michaela Bleeho. Živý plot je více jak dva metry vysoký, takže nemáte byť jen sebemenší šanci podvádět.  

7. Plantáž Dole

enoa com enoa.com Havaj se může chlubit překrásným a také největším labyrintem světa. Tvoří ho více jak 11 tisíc místních rostlin. Pokud máte k Havaji daleko stejně jako my, můžete si celé bludiště projít i online.  

8. Labyrint Villa Pisani

flickr com Je velmi snadné se ztratit v Benátkách. Pokud ale dobrovolně vstoupíte do bludiště Villa Pisani (město Stra, Itálie), zjistíte, že jen těžko se z něj dá znovu vymotat. Živý plot je tak vysoký, že vám ani neumožní nahlédnutí na váš cíl - vyhlídkovou věžičku, na kterou se vystoupá točitým schodištěm. Šťastnou cestu vašemu orientačnímu smyslu.  

9. Tangled maze

weekendnotes com weekendnotes.com Tohle australské bludišťátko pro mnohé z vás může být slušným oříškem - alergik nespíš kvůli vůním přítomných růží dlouho nevydrží a cesta bude hodně trnitá. Stěny labyrintu tvoří popínavé rostliny a kvetoucí keře, v průběhu sezóny se navíc vzhled bludiště mění. Pokud se ztratíte, vůně přítomných květinek vás po cestě aspoň trochu uklidní.  

Komentáře

Doporučeno pro vás