fb pixel 9 regionálních událostí minulého týdne, které už nelze vzít zpátky – G.cz
Vyhledávání

9 regionálních událostí minulého týdne, které už nelze vzít zpátky

I v malých místech se dějí velké věci. Svět je propojen a mávnutí motýlích kříděl v Hustopečích u Brna může vyvolat bouři v Chodově u Sokolova. Zde je pravidelný přehled zásadních událostí, které se v různých koutech Česka udály v tomto týdnu.

Petr Bílek
Petr Bílek 27.8.2016, 12:41

1. Muž středního věku v Táboře odcizil dámské tělové mléko

Dámské tělové mléko v hodnotě 160 Kč odcizil v jednom z obchodních center v Táboře muž středního věku. Ten si zboží z regálu strčil do kapsy u kalhot a prošel pokladnami bez zaplacení. Daleko se však nedostal. Po chvilce byl zadržen ostrahou prodejny a předán policistům. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

2. Vůz s pečivem se střetl s koněm

Kolem čtvrté hodiny nad ránem na silnici v katastru obce Dobšice řidič dodávkového vozidla Iveco Daily, který rozvážel pečivo, srazil koně. Zvíře vběhlo na silnici náhle ze silničního příkopu a šofér již neodkázal střetu zabránit. Bohužel kůň po nárazu uhynul.

Policisté provedli veškeré úkony spojené s šetřením uvedené události. Řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Její výsledek vykázal nulovou hodnotu. Podařilo se také dohledat majitelku zvířete, která následně zajistila odvezení uhynulého koně z místa. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění osob.

3. Severočeští Vietnamci se utkali v Srbicích

V areálu TJ Sokol Srbice se v sobotu 20. srpna uskutečnil turnaj v kopané Svazu Vietnamců. Zápasy se hrály ve velkém tempu a hráči do nich šli na plno. První místo vybojoval tým FK Viet-Chomutov, na druhé příčce skončil FK Viet-Most a bronz bere FK Viet Litoměřice. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Tran Thanh (FK Viet Chomutov), cenu pro nejlepšího brankáře získal Nguyen Van Luc (FK Viet Chomutov) a trofej pro nejlepšího hráče bral Phan Cong (FK Viet-Most).

4. V Karlových Varech opravují kremační pec

V karlovarském krematoriu, které je jediné zařízení tohoto typu v kraji, probíhá generální oprava kremační pece. Omezený provoz bude mít krematorium až do poloviny září. Nebožtíci se nyní vozí v náhradním režimu do krematoria ve Vysočanských zahradách u Chomutova. Náklady opravy ve výši 4 miliony Kč hradí z vlastních prostředků nájemce, kterým je už několik desítek let rodina Fořtů. Ročně platí Fořtovi městu za pronájem krematoria 750 tisíc Kč. Podle náměstka primátora Michal Riško (ČSSD) by krematorium do budoucna mělo mít v provozu dvě pece, a počet žehů by se tak mohl navýšit.

5. V nemocnici se zabydlel jezevec

Do sklepa nemocnice v Městě Albrechticích vnikl jezevec a odmítl budovu opustit. Přestože krnovští strážníci už nejednou zpacifikovali naštvaného jezevce, v tomto případě jen krčili rameny. Jejich kompetence končí na hranici katastru města Krnova, takže Město Albrechtice už leží mimo jejich rajon. Nemocnici v Městě Albrechticích doporučeno kontaktovat myslivce nebo útulek pro zatoulané psy ve Slezských Pavlovicích. Provozovatel pavlovického útulku Tomáš Schulz však představitele nemocnice zklamal s tím, že s jezevcem se nejspíš musejí obrátit na myslivce nebo na hasiče. Jezevec je totiž úplně jiná kategorie než klienti psího útulku. Mladého jezevce nakonec ve sklepení albrechtické nemocnice nakonec profesionálně odchytli krnovští hasiči, kteří mají pro podobné případy výcvik i odchytové vybavení.

6. Elektrický jezdec v Merkuru

Alkohol pravděpodobně nad ránem v autokempu Merkur v Pasohlávkách u nádrže Nové Mlýny dobře neporadil jedenadvacetiletému mladíkovi. Tomu se zalíbil odstavený elektrický vozík s klíčky v ovládání. Nasedl na něj a zamířil z kempu na výlet. Poté vozidlo odstavil poblíž Židlochovic. Když ale hned druhý den zjistil, že jeho fotografie, jak míří na vozíku ven z kempu, se stala hitem na sociální síti, krádež oznámil na policii. Policisté speciální vozidlo podle instrukcí našli, zajistili a následně vrátili majiteli.

7. V Miletíně se sbírají kola pro africké cyklisty

Ve městě Miletín v okrese Jičín sbírají od dárců jízdní kola, která následně poputují do Afriky. Na tomto světadíle budou na kolech z Miletína jezdit především děti do školy (a zpět domů). Více na www.kolaproafriku.cz. Zda se v Africe uvažuje i o výstavbě cyklostezek, není dosud známo.

8. Ukradli poníka z Babylonu!

Z Lunaparku v libereckém zábavním centru Babylon ukradl neznámý zloděj dětskou atrakci poníka v hodnotě kolem deseti tisíc korun. Poníka si běžně děti půjčují a pohybují se na něm v prostorách zábavního centra.

9. Beroun má budoucnost

V Berouně se minulý týden narodili mimo jiné Elodie Postanogova, Ema Dolejšová, Matěj Šlagor, Justýna Frydrychová, Matyáš Senčák, Vojtěch Sobotka, Tomáš Spurný, Luka Milosavljević a Vašík Koníček.

A pokud nevíte, kde se v Brně noblesně rozejít s holkou, tak se to dozvíte ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články