9 předražených zbytečností, které vám pomohou stát se dokonalým zbohatlíkem

Obrázek uživatele Jan Palička
21.01.2018, 10:51

Toužíte po tom zařadit se mezi smetánku a dávat okázale najevo své enormní bohatství? I plýtvání penězi za zbytečnosti se musí umět a některé předražené hovadiny vám pomohou dosáhnout dokonale snobského dojmu. Za co utratit majlant jen proto, aby všichni viděli, že na to máte?

1. Zubní pasta za 3 tisíce Kč

Zubní pasty se neustále vyvíjí nové druhy, které slibují ještě účinnější a rychlejší superbělení, ale každý zubař vám řekne, že se jedná jen o marketing a pasta za dvacet korun odvede při správném čištění zubů stejnou práci jako ta za stovku. Proč ale za tubu pasty nevyhodit tři tisíce? Pasta Theodent 300 obsahuje jakési blíže nespecifikované cosi jménem Rennou a nabízí se i v dětské varianty s příchutí čokolády. Ne že jí budete svým rozmazleným ratolestem ujídat.

2. Švihadlo za 5,5 tisíce Kč

Švihadlo si všichni pamatujeme z hodin tělocviku na základce, někteří možná i z tělocvičen a posiloven v dospělosti. Kus provazu, přes který se skáče, obvykle stojí pár korun, nicméně můžete si koupit i švihadlo Hock za pět a půl tisíce, které na rozdíl od toho klasického nabízí... No vlastně nic nenabízí, ale má držadla z ořechového dřeva, což je prý inovativní. Pro vyluxování vašeho konta nepochybně. Ideální je s ním jen jít do fitka, vyfotit ho na Instagram a za žádnou cenu s ním necvičit.

3. Svíčka za 12 tisíc Kč

Máte rádi vonné svíčky, které váš domov provoní svěží vůní? Pokud k celkovému dojmu chcete přidat podtón vůně spálených peněz, můžete si koupit svíčku značku Jo Malone London, která vás přijde na bezmála 12 tisíc korun. Vyrábí se s vůní citrusů nebo granátového jablka a neobsahuje žádné vzácné esenciální oleje pro aromaterapeutické účely, je to prostě jen předražená svíčka. Ale dostanete k ní zadarmo krabičku sirek, což se vyplatí.

4. Kožená venkovní lednička za 45 tisíc Kč

Pokud na pikniku chcete popíjet studené drinky a uchovat jídlo v horké letní dny čerstvé, pravděpodobně se neobejdete bez přenosné venkovní ledničky na zmražené gelové kapsle. Ty obyčejné plastové jsou pochopitelně vhodné tak leda pro chudáky, vy si můžete za 45 tisíc pořídit designovou ledničku Lappas s koženým povrchem. Možná si říkáte, že voda z ledu a kůže nejdou moc dohromady, jenže teď jste bohatí, tak vám to může být jedno. Poštovné po celém světě je zdarma, tak až se zničí, objednáte novou.

5. Fotbalový míč za 30 tisíc Kč

Míč na americký fotbal se dávno nevyrábí z kůže, ale z mnohem odolnějších syntetických materiálů. Ty staré kožené můžete s podpisy slavných hráčů koupit v aukcích za slušných pár tisíc. Nebo si můžete od firmy Bergdorf Goodman nechat ušít jeden nový z hadí kůže a zaplatit za něj 30 tisíc. Nebo vás snad nikdy nenapadlo, že struktura a barva hada je přesně to, co mičudě chybí? Výrobce upozorňuje, že se jedná o designový doplněk a není vhodný na hraní fotbalu, jelikož by se hned zničil. A to je přesně to, co od míče chcete, nebo ne?

6. Zlaté sponky za 3 tisíce Kč

Pracujete v kanceláři a vyděláváte tam těžké peníze? Proč to nedat ostentativně na odiv i při tak běžné činnosti jako secvakávání dokumentů sešívačkou. Balení kancelářských sponek z ryzího zlata se prodává za 3 tisíce a najdete v něm 24 kusů ohlého kovu, kterými můžete procvaknout zásadní dokumenty a doufat přitom, že se ve vaší sešívačce v ceně půlky jedné sponky nezaseknou a nezlomí. Anebo vlastně ať se lámou, peníze budou, my nebudem.

7. Holicí strojek za 2,5 milionu korun

Toužíte po dokonalém oholení vaší tváře? Můžete vybírat mezi obyčejnými holicími strojky pro běžné smrtelníky nebo si koupit holítko Zafirro, které je vyrobeno z iridia, má safírové břity a celé drží pohromadě platinovými šroubky. Vyrábí se na zakázku, jelikož suroviny na jeho výrobu se vyskytují v poměrně značně omezeném množství. Pokud máte na účtu dostatek peněz na kvalitní auto a váháte mezi ním nebo strojkem Zafirro, kupte strojek. Ten má na rozdíl od auta dvacetiletou záruku a servis.

8. Vymačkávač na zubní pastu za 5 tisíc Kč

Už máte předraženou zubní pastu z bodu 1. tohoto článku a přijde vám, že to pořád není ono? Neunavujte své aristokratické prsty vymačkáváním pasty z tuby a raději to svěřte speciálnímu vymačkávači za 5 tisíc. Mosazné pochromované udělátko pomůže dostat z balení všechnu pastu a zabránit tak plýtvání. Ale vy vlastně asi chcete plýtvat, co? To je pak poněkud prekérní.

9. Toaletní papír za 3 tisíce Kč měsíčně

Že si na záchodě jsme všichni rovni a zadek si utírá stejným papírem pán i kmán? Chyba lávky! Nač používat obyčejný toaletní papír, když svět majitelům luxusních pozadí nabízí adekvátně luxusní otírač zbytků moči a výkalů? Od curyšské firmy Joseph Toileterries si můžete měsíčně předplatit jejich unikátní papír za 3 tisíce na osobu. Ten je napuštěn zinkem a vitamínem B, což je nepochybně to, co vašemu anusu doteď chybělo. Jen nevíme, podle čeho se odvíjí měsíční příděl papíru, tak raději nejezte moc projímavých jídel.

K zajedení si můžete vybrat zde jednu z nejdražších čokolád na světě. Dobrou chuť.


Komentáře

Doporučeno pro vás