9 povedených filmů o fotbale – G.cz
Vyhledávání

9 povedených filmů o fotbale

Včerejší zápas Německa a Ghany v závěru tak trochu připomínal největší hollywoodské bijáky. Jenže vy si  fotbalové drámo můžete užít i na stříbrném plátně.

Václav Rybář
Václav Rybář 22.6.2014, 16:27

 

1. Góól!

Měla to být velkolepá trilogie o mexickém prosťáčkovi, který se prokope až do Ligy mistrů. První díl je skvělý, druhý průměrný a třetí děsný. Jedničku si ale dejte. Hezky natočený fotbal a pár jeho velkých hvězd ve vedlejších rolích.  

2. Fotbalová horečka

Fotbal je láska a ta je větší než nějaká holka. Tým, to je máma, i když nevaří v nedělí svíčkovou a občas remizuje. Nádherný náčrt duše fotbalového fanouška z pera Nicka Hornbyho se dočkal filmové adaptace s Collinem Firthem v hlavním roli. Američané film zremakovali a fotbal nahradili baseballem.  

3. Blafuj jako Beckham

Známá festivalová indie (nikoliv Indie) s Keirou Knigthley, jakousi indickou holčičkou a plakátem Davida Beckhama. O fotbal tu jde až ve druhé, třetí řadě, ale rozhodně nejde o špatný film.  

4. Shaolin fotbal

Dokonale trhlá komedie o partě šaolinských mnichů, kteří se rozhodnou hrát fotbal. Při jejich uperkouscích se vyvracejí branky a míče se zapalují třením vzduchu při nadzvukových dloubácích. Tohle musíte vidět, jestli máte náladu na něco nečekaného.  

5. Fotbal za mřížemi

Parta psychopatů, doživotně odsouzených vrahů a dalších vyvrhelů má sehrát fotbalový zápas proti dozorcům. Tady nikdo nebude simulovat a při faulech se bude krvácet. Neuvěřitelně zábavný britský film, ve kterém hraje brankáře neodolatelným způsobem Jason Statham (ale ani Vinnie Jones není k zahození).

6. Okresní přebor

Ať už seriál nebo film, nedá se upřít, že tohle dílo dokázalo uchopit českou fotbalovou duši se vším všudy. A také se jí dokázalo nevysmát na celé čáře. Jen ji tak trochu správně popíchnout. Okresní přebor nestárne, takže si ho klidně dejte znovu.

7. Vítězství

Parta válečných zajatců chce využít propagandistického zápasu s nacistickými špičkami k tomu, aby během něho utekla. Fantastický útěkový film s fotbalovými kulisami, ve kterých najdete kromě Michaela Cainea a Sylvestera Stalloneho třeba i skvěle hrajícího (nejen fotbal) Pelého.

8. Maradona by Kusturica

Kontroverzní dokument kontroverzního režiséra o kontroverzním fotbalistovi. Co dodávat? Snad jen, že tu zdaleka nejde jen o fotbal.

9. Hooligans

Tématikou fotbalových hooligans se zabývalo hned několik filmů. Mezi nejpovedenější a zároveň nejdrsnější patří právě Hooligans (Football Factory) a Hooligans (Green Street Hooligans). Jmenují se stejně, ale jsou také stejně dobré, takže nemůžete šlápnout vedle.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články