9 netradičních malířských technik – G.cz
Vyhledávání

9 netradičních malířských technik

Olej, akvarely nebo křída? Zkuste vystoupit z davu a jděte místo do malířských potřeb třeba... třeba do ledničky. Malovat se totiž dá i zmrzlinou nebo pivem!

Václav Rybář
Václav Rybář 29.8.2014, 21:09

1. Portréty z rubikových kostek

rubikoid Francouzský umělec s přezdívkou Invader má zjevně rád osmibitové pixelové hry, a tak se rozhodl své portréty budovat z kostiček, konkrétně tedy z různě rozehraných Rubikových kostek.  

2. Pivní šmahy

pivo Karen Eland začínala malovat kávovým lógrem a různými likéry, ale po čtrnácti letech se konečně dopracovala k univerzální pravdě - nejlepší je pivo!  

3. Obtisky z rozlitého kafe

kafe Čínská fanynka zpěváka Jaye Chou, Hong Yi, se rozhodla vyrobit portrét svého idola pomocí rozlité kávy. Výsledek dvanáctihodinového snažení byl věrný portrét v sépiových barvách. Kýč, nebo umění? Rozhodně sami.  

4. Malba silou tryskáče

tryskostroj Princezna Tarinan Von Anhalt maluje tryskáčem. Prostě si nastaví plátno, připraví barvy, nakopne letadlo a nechá pracovat vzdušné proudy. Jistě, k téhle technice potřebujete tryskové letadlo, ale to by vás nemělo zastavit. Klienti prý téhle princezně platí desítky tisíc eur jen aby ji mohli sledovat při práci. Takže si z Aera Vodochody sežeňte nějakou ojetinu a... PROFIT!  

5. Auta nakreslená otisky gum z autíček na dálkové ovládání

rc_paint Ian Cook miluje auta. Rád je kreslí a rád je řídí, takže spojil příjemné s užitečným. Kolečka dálkově ovládaných modelů namočí do barvy a krouží a krouží. Výsledek je velmi efektní, nemyslíte?  

6. Koláže z použitých žvýkaček

bubblegum Tenhle pouliční umělec z Londýna tráví celé dny vyškrabáváním použitých žvýkaček z chodníků. Vybrané exempláře pak nabarví a začne je lepit k sobě, aby vytvořil uměleckou fresku. Myslete na něj, až nebudete vědět kam s použitou žvýkačkou.  

7. Nanuky všech možných barev

icecream Othman Toma z Bagdádu maluje čokoládové tygry a ovocné lvy. Své štětce totíž místo do barev namáčí do rozpuštěné zmrzliny. A je dost dobře možné, že jeho náklady na výrobu jednoho obrazu jsou dokonce nižší než při použití kvalitních barev.  

8. Nabarvená ochranná fólie

bublinky Našli jste doma spoustu nevypráskané bublinkové fólie? Vždyť jsou to v zásadě pixely nahňácané na sebe. Začnete je vybarvovat a pod rukama vám vznikne úchvatný portrét. Bradley Hart z New Yorku si tím vydělává na živobytí. Tenhle portrét Stevea Jobse například prodal za patnáct tisíc dolarů.  

9. Menstruační mazanice

period Když Lani Beloso svou výstavu obrazů pojmenovala "Moje perioda", myslela to doslova. Svoje díla kreslí výhradně vlastní menstruační krví, takže se jí nikdo nemůže divit, že jde - cituji - o pomalý a bolestivý proces. Není divu, že si Lani svých obrazů opravdu cení. Vznikly totiž v slzách, krvi a potu. Churchill by jistě zatleskal.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články