fb pixel 9 nejzvrácenějších sekt, které za sebou zanechaly stovky mrtvých – G.cz
Vyhledávání

9 nejzvrácenějších sekt, které za sebou zanechaly stovky mrtvých

Před 24 lety se v Soulu upálilo 6 členů náboženské sekty Církev věčného života. Tuto kolektivní sebevraždu zorganizoval pastor Wu Čong-min, který stejně jako pětice jeho žáků skončil spálený na uhel. Všichni byli totiž přesvědčeni o tom, že po upálení čeká jejich duše věčný život v ráji. Takovýchto sebevražd v rámci kultů se odehrálo už mnoho...

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 11.10.2022, 23:55

Vraždy ve jménu sekt a kultů

1. Dne 9. srpna 1969 byla brutálně zavražděna známá herečka Sharon Tate, která byla v osmém měsíci těhotenství. Rituální vraždu spáchala parta z Rodiny Charlese Mansona.

2. Dne 19. září roku 1985 se 60 příslušníků kmene Ata na ostrově Mindanao otrávilo na příkaz kněze Datu Mangayanona, jelikož jim slíbil, že po požití jedu uvidí tvář Boha.

3. Na japonské pláži Vakajama se 1. listopadu 1986 upálilo 7 žen. Byly součástí sekty Církev přátel pravdy a ve svých dopisech na rozloučenou vysvětlily, že se rozhodly obětovat svůj život po smrti vůdce sekty Kijohary Mijamota.

4. V srpnu roku 1987 bylo nalezeno v Soulu 32 mrtvých členů sekty, kterou založila „bohyně“ Sun-dža. Policie při vyšetřování zjistila, že členové sekty, kteří užili málo jedu, byli následovně násilně uškrceni.

5. V dubnu 1993 se 95 členů Davidiánské sekty zabarikádovalo na farmě u města Waco v Texasu. Celkem trvalo obléhání farmy přes 50 dnů a zemřelo zde 86 lidí včetně jejich vůdce Davida Koreshe.

6. Ve Vietnamu se v říjnu 1993 kvůli čekání na konec světa rozhodlo spáchat sebevraždu celkem 52 členů sekty, která si říkala Sekta zániku světa.

7. O rok později, tedy v říjnu 1994, bylo ve Švýcarsku objeveno 48 mrtvých lidí, kteří patřili k Řádu chrámu slunce. Tato sekta působila zároveň v Kanadě, kde ve stejné době nalezli tři mrtvoly.

8. Den před Štědrým dnem roku 1995 se rozhodlo 16 členů Řádu chrámu slunce podpálit v náhorní plošině v jihovýchodní Francii.

9. 39 členů ze sekty Nebeská brána bylo v březnu 1997 nalezeno v domě v Rancho Santa Fe v Kalifornii. Předtím požili pudink nebo jablečnou šťávu, která obsahovala smrtící drogu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články