fb pixel 9 nejlepších reklamních kampaní Snickers – G.cz
Vyhledávání

9 nejlepších reklamních kampaní Snickers

Jak vtipně prodáte čokoládovou tyčinku, co má v sobě karamel, nugát i buráky, a navíc je pojmenovaná po dostihovém koni?

komerční prezentace
komerční prezentace 28.4.2015, 13:00

1. Když máš hlad, nejsi to ty

Aktuální kampaň na tyčinky Snickers jste určitě zaregistrovali. Běží ale už několik let a neustále se obměňuje. Jejím hlavním tématem je, že se v období hladu měníme v úplně jiné lidi. Doslova. Snickers pro tuto kampaň v průběhu let angažovala celou řadu celebrit, v něž se v reklamách mění běžní lidé. Pro různé trhy jsou angažovány různé hvězdy, aby byl dosah maximální. Celosvětově se v kampani objevuje např. Aretha Franklin, Liza Minnelli nebo Robin Williams. Pro Českou republiku byla nejdříve vybrána Joan Collins, Gremlin a nyní je v místech prodeje vystřídal hladový fanoušek.

2. Brady Bunch

Letošní reklamní spot během amerického finále fotbalové ligy, Super Bowlu, ve kterém si Danny Trejo a Steve Buscemi utahují ze seriálu Brady Bunch – americké rodinné klasiky, jež u nás nikdy neběžela, takže by české publikum tenhle vydařený vtípek jen sotva pochopilo.

3. Godzilla

Pocit hladu může vyvolávat poruchy osobnosti u i jiných filmových monster. U příležitosti loňské premiéry nové Godzilly připravila Snickers kampaň o tom, jak je vlastně přerostlý japonský plaz nepochopeným tvorem. Řádí a ničí jenom ve chvíli, kdy mu kručí v břiše. Pokud je pravidelně krmený, má lidi rád. Chytrý nápad vysloužil firmě vítězství v řadě marketingových soutěží.

4. Gremlins

A do třetice horory, tentokrát se Snickers ohlíží trochu zpátky. Na komediální horor Gremlins si určitě pamatujete. Z malých roztomilých mokvajů se stávají zrůdní Gremlins, když je krmíte po půlnoci. Odpověděl ale někdo na to, jak moc poslušní jsou, když mají dostatek stravy? Podle Snickers je potřeba jim sem tam hodit čokoládovou tyčinku, aby byli v pohodě. Nebo se dokonce proměnili ve vašeho oblíbeného kamaráda.

5. Každý z nás je občas Mr. Bean

A když se daří, tak se daří. Jednou z nejoblíbenějších reklam v této kampani byla parodie na čínské kung-fu filmy s Mr. Beanem v hlavní roli. I mistr bojových umění se může proměnit v kultovního nešiku, když se před důležitou misí pořádně nenají. Konečně máte výmluvu pro svou občasnou nešikovnost.

6. Nebuď Alexis

Spolupráce s celebritami je v případě Snickers poměrně bohatá. Možná si vzpomínáte na Alexis televizního seriálu Dynastie. V osmdesátých letech byla přímo ztělesněním potvory. Snickers ji použila pro kampaň, která opět potvrzovala, že když máš hlad, nejsi to ty.

7. Betty White

Matadorka americké filmografie, dnes třiadevadesátiletá herečka a komička Betty White známá z desítek televizních seriálů a filmů, si zahrála vysloveně kaskadérskou roli ve speciální ‚Super Bowlové‘ reklamě na Snickers před pěti lety. Tedy ve stejném roce, kdy na přání svých fanoušků moderovala nejsledovanější americkou talkshow Saturday Night Live, za což následně obdržela cenu Emmy.

8. Joe Pesci

Poněkud prchlivý drsňák ze Zuřícího býka, gangster ze Sám doma, zabiják z Mafiánů... Joe Pesci zde dokonale přehrává všechny postavy z nejikoničtějších filmů své kariéry, poděsy a horké hlavy, které nikdy nejdou pro nadávku či ošklivé slovo daleko. Je to přesně on – a ve skutečnosti vůbec není, jak se klasicky ukáže na konci.

9. Robin Williams

Když má trenér hlad, změní se na hyperaktivního Robina Williamse předvádějícího nejdříve Johna Wayna a vzápětí Nikitu Chruščova. Což je možná dokonale zábavné, akorát vašim hráčům to rozhodně nijak nepomůže. Když si připadáte jako ten největší komik, ale nikdo se nesměje – nemáte náhodou hlad?

Čeští fanoušci potvrzují #kdyzmashladnejsitoty.

A nakonec ještě 5 věcí, bez který se správný fanoušek neobejde.

Podobné články

Doporučujeme

Další články