9 nádherných podvodních lokalit, kde opravdu stojí za to se smočit – G.cz
Vyhledávání

9 nádherných podvodních lokalit, kde opravdu stojí za to se smočit

Nejste-li nějaká vystrašená suchozemská myš a víte, co je to plicní automatika, tak aspoň jedno z těchto míst musíte stoprocentně navštívit.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 22.8.2014, 18:00

1. Rakouský park Tragoess, Zelené jezero

divecrew cz divecrew.cz Naprostá lahůdka, která je lákadlem všech potápěčů z celého světa, protože tenhle parčík není jen tak obyčejným místem. Každý rok ho zaplaví voda z tajícího sněhu z hor. Pak vznikají tyto skvělé fotografie.  

2. Podmořská galerie, Cancún, Isla Mujetes, Mexiko

Silent-evolution-Jason-sculpture03-658x438 http://www.national-geographic.cz/ Tohle vám bude doslova brát dech z plic - ale ne v tom špatném slova smyslu. Více jak čtyři stovky soch v životní velikosti jsou pár metrů pod vodní hladinou a staly se vyhledávanou atrakcí. Na dno moře je umístil britský umělec Jason Taylor. Rozhodně stojí za to se kvůli nim narvat do neoprénu a potopit se s fotoaparátem.  

3. VicissitudesOstrov Greanada, Karibik

grenada07wtmk http://www.national-geographic.cz/ Další z děl výše zmíněného umělce slibující krásný zážitek.  

4. Jacob´s Well, Wimberley, Texas

Jacobs-Well-Divers-point-of-view www.amazingplacesonearth.com Navzdory tomu, jak je toto místo populární, stálo už život hned několika potápěčů. V šachtě byly odhaleny zatím jen čtyři komory, ostatní prostory jsou zatím tajemstvím.  

5. Jezero medúz, souostroví Palau

jelly olson.cz Místní jezera jsou tunely a průrvami propojená s mořem, ale život v nich se mnohém liší. Obzvlášť jezero medúz je mezi nimi unikátní. Můžete se potopit mezi stovky zlatých medúzek - a nejlepší na tom je, že vás vůbec nepožahají.  

6. Neptune Memorial Reef, Key Biscayne, Florida

neptune theatlantic.com Budete se cítit, jako kdybyste objevili ztracenou Atlantidu. Neptune Reef je asi největší podmořská umělá instalace. Pokud chytíte správnou roční dobu a pěknou viditelnost, odnesete si kouzelný zážitek. Město není ve velké hloubce, takže k němu ponor zvládnou i potápěči začátečníci.  

7. Potápění s keporkaky, Království Tonga

whale www.dailymail.co.uk V Oceánii si můžete dopřát jedinečný zážitek - plavat s pravými mořskými obry. V současnosti je toto místo jediné, kde žije početná populace těchto velryb a je možnost s nimi i dovádět ve vodě. Tak proč ne?  

8. Kráter Homestead, Midway, Utah

homestreadresort com homestreadresort.com Možná se vám zdá hornatý Utah podivnou lokalitou pro potápění. Za více jak deset tisíc let se zde vytvořily přírodní geotermální lázně. Nemusíte s sebou nutně tahat neoprén, voda je tu po celý rok teplá a kromě potápění můžete zkusit šnorchlování, nebo hodiny jógy. Wellnes hadr.  

9. Great Blue Hole, Belize

hole best-diving.org Velká modrá jáma je jednou z nejoblíbenějších místních atrakcí. Je považována za největší podvodní závrt (typický krasový útvar) na světě. Mezi krasovými zázraky se budete chtít potápět až do úplného vyfoukání lahví.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články