9 krásných důvodů, proč hrát golf na Kynžvartu – G.cz
Vyhledávání

9 krásných důvodů, proč hrát golf na Kynžvartu

Petr Bílek
Petr Bílek 8.4.2016, 18:50

Začala jarní sezona a mnozí se rozhodují, kam pojedou hrát, případně do kterého klubu vstoupí. Vždy se najdou nějaká pro a proti. Existuje však jedno hřiště, které nemá žádné negativní stránky. Kynžvart. Přijeďte se přesvědčit sami.

Zde jsou důvody, proč je hra na kynžvartském hřišti opravdu krásná:

1. Nepotkáte snoby

Na Kynžvartě není ani stopy po snobství, jaké lze někdy pocítit v Karlových Varech či na Karlštejně.

2. Nespatříte žádnou industriální chybu

...výhled nehyzdí ani silnice, ani železnice, ani továrna, ani paneláky, ani elektrické vedení, ani skladová hala. Jiná, byť třeba i kvalitní hřiště, aspoň jednu takovou vadu ale mají. A to platí pro Cihelny, Karlovy Vary, Mstětice i Albatross.

3. Hřiště voní

Vůni lesů, luk, vzduchu a země tu neruší žádný zápach z výfukových plynů či ze skládky, jako je tomu například v Mladé Boleslavi.

4. Hřiště učí kultuře

Osmnáctijamkové hřiště Kynžvart je doslova prodchnuté odkazy na bohatou kulturu, historii a umění. Na zdejším zámku se u rakouského kancléře knížete Metternicha scházela elita tehdejší Evropy. Přímo u hřiště se 72letý geniální básník Goethe scházel se sedmnáctiletou Ulrikou von Levetzow. Zdejší krajina je nádherným společným dílem přírody a lidí a minerální prameny odkazují na jedinečnou geologii oblasti.

5. Hrají tu kultivovaní hráči

Většinu návštěvníků tvoří hráči ze zahraničí: z Německa, Švédska, Nizozemska či Rakouska. A přece jenom v těchto zemích je golfová tradice již déle živená a pěstovaná. S takovými hráči je radost sdílet hřiště – stejně jako vy nezdržují, nerozčilují se a jsou zdvořilí.

6. Otevřenost

Klub v Kynžvartě má poměně málo členů a většinu hráčů na hřišti tvoří ti, kteří si platí green fee. Má to jednu obrovskou výhodu – příchozí nemají pocit, že hrají někomu na cizím. Všichni jsou zde doma a všichni jsou zde vítáni.

7. Pestrost

Hřiště je částečně parkové, ale má i své linksové pasáže. A také hodně vody, tekoucí i klidné. Přírodu i zámek, rovinu i kopečky.

8. Klubovna

Kynžvartská devatenáctá jamka nabízí vše, co nabízet má – pohodlné, zázemí, jídlo, pití i příjemný personál.

9. Zábava pro nehrající doprovod

Pokud na hřiště přijedete s přáteli či rodinou, kteří golf nehrají, nebudou se tu rozhodně nudit. K návštěvě se nabízí zámek, zřícenina hradu Kyžnvart nebo nedaleké lázně. Případně si mohou autem zajet do báječných lázní Sibyllenbad na druhé straně hranice.

A ještě na závěr ZDE se dozvíte, proč golf není snobský sport.

Podobné články

Doporučujeme

Další články