9 komiksů tak jemně vtipných a vtipně jemných, že je odmítli vydat tiskem – G.cz
Vyhledávání

9 komiksů tak jemně vtipných a vtipně jemných, že je odmítli vydat tiskem

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Pokud vás někde vyhodí dveřmi, nelezte zbytečně zpátky oknem. Jděte radši na internet.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 2.5.2018, 16:55

Časopis New Yorker je i v dobách virtuálního čtiva a obrázků na internetu stále prestižní a oblíbenou tiskovinou. V které neotisknou jen tak něco a jen tak někomu. Přestože je to třeba vtipný, zdatný a zkušený ilustrátor, grafik a výtvarník jako Phil Jones z Minneapolisu. Komiksy jsou sice pro něj poněkud novější pole činnosti, ale kreslí je už víc než rok a časopisu New Yorker jich zatím nabídl 53. Všechny mu je vrátili zpátky se zamítavým stanoviskem redakce.

Phil se nakonec rozhodl vybrat ty podle jeho názoru nejlepší zamítnuté kousky a umístit je ve speciální sekci na svém webu phildesignart.com. Odtud se jeho komiksy začaly šířit po dalších populárních webech a sociálních sítích, takže je vidělo v průměru půl milionů lidí. Denně! My jsme pro vás vybrali devět nejlepších, které jsou srozumitelné i přes všechny záludné kulturní a jazykové bariéry.

Tady jsou, užijte si je:

A ještě se podívejte na 12 nejlepších satirických ilustrací z časopisu The New Yorker – pro srovnání, jaké komiksy v tomto prestižním časopise otiskli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články