fb pixel 9 důvodů, proč v pátek odpoledne vypnout mobil. Zažijete neuvěřitelně pohodový víkend! – G.cz
Vyhledávání

9 důvodů, proč v pátek odpoledne vypnout mobil. Zažijete neuvěřitelně pohodový víkend!

Schválně to opravdu zkuste – až budete mít dnes po práci, což bude už coby dup, vypněte si mobil. A nechte ho vypnutý až do pondělního rána! Sice se možná budete zpočátku poněkud ošívat a nervóznět, ale vydržte a mobil pro jistotu někam schovejte, ono to za chvíli přejde. A nakonec uznáte, že vám to přineslo jenom samé výhody. Konkrétně tyhle:

Radek Kovanda
Radek Kovanda 6.4.2018, 10:00

1. Nebudete (muset) pracovat

nepracovat

Dokážeme si dnes vůbec ještě představit, jakou dalo našim předkům v 60. letech práci prosadit, aby vedle volné neděle (tedy dne, kdy se chodilo do kostela a podle křesťanské tradice se nic nedělalo – odtud také název tohoto dne) měli volno i v sobotu? A my teď tuhle jejich snahu, úspěšně završenou zavedením dvoudenního víkendu, v klidu sabotujeme jenom proto, že si nějaký/á horlivý/á šéf(ová) v sobotu v noci vzpomene, že chce mít od vás další životně nezbytnou (zbytečnou) prezentaci? Ať ji chce po někom jiném, vám se totiž nedovolá ani nedosmskuje.

2. Zjistíte, že nejste nepostradatelní

nahraditelny

Tu životně nezbytnou (zbytečnou) prezentaci nakonec stejně udělá někdo jiný. A vy zjistíte, že se nic nestalo. Firma nezkrachovala ani se nezhroutily světové trhy. Je užitečné uvědomit si, jak si svou výjimečnost ve skutečnosti většinou jen ‚malujeme‘. A díky tomu se pak budete dívat i na spoustu v dalších věcí z jiné, realističtější perspektivy.

3. Lidé si budou vážit vašeho času

dochvilnost

Domluvte si na sobotu rande! Dejte si sraz v sedm na domluveném místě a zdůrazněte, že jste zrovna bez telefonu. Donutíte tím svoji potenciální partnerku, aby přišla včas. Žádné omluvné telefonáty o zdržení, žádné vylhané sms „zdrželo mě ‚to a to‘, promiň, už pádím“. Buďto prostě přijde včas plus minus „akademická čvtrhodinka“, nebo má smůlu, protože vy se na ni zkrátka vykašlete a půjdete pryč. A ona vás bez mobilu nenajde.

4. Budete žít přítomností

koncert

Všimli jste si, jak na každém koncertu, fotbalovém zápase nebo společných oslavách všichni bez ustání něco telefonem fotí nebo natáčejí? Nakonec si kvůli tomu ani pořádně nevzpomenou, jaké to skutečně bylo, neboť zírání do mobilu prokazatelně vypíná v mozku zápis do paměti. Protože při focení / natáčení se soustředíte hlavně na to, jak bude vaše ‚dílo‘ vypadat na facebooku a kolik lajků sesbírá váš storýsek. Naopak bez mobilu si všechno intenzivně užijete a zapamatujete.

5. Prospějete svým spermiím

spermie

Nosit mobil v kapse je sice pohodlné a logické, ale z hlediska vaší plodnosti je to podobně hloupý nápad jako nosit tam váleček obohaceného uranu. Elektromagnetické záření ani teplo mobilem generované kvalitě vašich pohlavních buněk rozhodně neprospívá. Takže aspoň o víkendu dopřejte svým spermiím trochu zdravého prostředí!

6. Ušetříte

usetrite

V závislosti na tom, zda a jaký máte tarif nebo předplacenou kartu, pravděpodobně ušetříte nějaké více či méně zajímavé peníze už jen tím, že nebudete volat, psát sms a ani sjíždět internetová videa na youporn.com.

7. Budete konverzovat

pokec

Kdy naposledy jste si s přáteli jen tak pokecali u piva, aniž by každou chvíli někdo telefonoval, kontroloval Facebook nebo vám ukazoval na displeji fotku nahé sousedky? Víkend je nejvhodnější doba k tomu, abyste to změnili a začali se věnovat dávno zapomenutému umění konverzace! To je taková ta činnost, kdy lidé sedí spolu, mluví v celých větách, dívají se na sebe, vzájemně na sebe reagují a místo smajlíků používají vlastní obličej.

8. Nezpůsobíte ostudu

kinoKdyž budete mít mobil vypnutý, nebudete mít ani potřebu nosit ho s sebou. A tak se vám nestane, že hlasitým a nevhodně zvoleným vyzváněním zničíte baletní představení, pohřební řeč nebo nejdůležitější okamžik kamarádovy svatby.

9. Nebudou vás sledovat tajné služby

tajne sluzbyTelefonní operátoři i agenti všech možných vládních organizací mají smůlu. Váš mobil je vypnutý, takže nemají šanci zjistit, kde momentálně jste. Ani zpětně dohledat, kde jste byli. Pro jistotu z něj vyndejte i baterku, a pro tisíciprocentní jistotu zabalte mobil a baterku do alobalu, každý kus zvlášť. Tadá – a je to! Právě jste totálně zmizeli ze světa.

POZOR: Všechny výše uvedené rady samozřejmě platí primárně pro ty, na jejichž práci nezávisí lidské životy!

A jestli Pražáci nevíte, kam o víkendu (ať už se zapnutým nebo vypnutým mobilem) vůbec vyrazit, koukněte na tyhle 4 netradiční víkendy v okolí Prahy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články