fb pixel 9 důvodů, proč nenosit podprsenku – G.cz
Vyhledávání

9 důvodů, proč nenosit podprsenku

Podprdy jsou dusící, škrtící, matoucí, koncentrované zlo. Proč je bojkotovat?

Elsa K.
Elsa K. 16.1.2016, 16:50

Je ovšem potřeba trochu soudnosti. Pokud máte pětky, které se chovají jako dvě neposedné fretky, přece jen na ně látkovou klec potřebovat budete. Ale u standardních velikostí poprsí, zhruba do velikosti B–C, si ji, kromě speciálních příležitostí, odpustit klidně můžete.

1. Oddychnete si, protože se budete moct nadechnout plnou kapacitou plic

kate-upton

Více než 80 % slečen a žen si neumí vybrat správnou velikost podprsenky. Buďto si nechte poradit ve specializovaném obchodě nebo podprsenku jednoduše zavrhněte. Předejdete tak bolesti zad, špatnému držení těla, zmiňovaným problémům s dýcháním nebo dokonce bulkám, oděrkám a zánětům.

2. Vykukující ramínka jsou jedním z kotlů módního pekla

plast

Jasně, existují vychytávky v podobě sponek na ramínka. Ale přiškrcená podprda je ještě větší zlo než nepřiškrcená. Samostatnou kategorií jsou „neviditelná“ plastová ramínka, která navíc časem poněkud zneprůhlední.

3. Kluci nebudou rozčarovaní

paris

Co může být krutějším vystřízlivěním, než když očekáváte pružné trojky a rozbalíte kamenné jedničky?

4. Budete magnetem na pánské pohledy

mireček

Už Mireček v Básnících zformuloval to, co si myslí většina těch, kteří podprsenky (většinou) nenosí vůbec za žádných okolností. „Nejradši mám takový, co nenosej, co nenosej prsenky!“ vykřikoval tenkrát směrem k žulící se Vendulce.

5. Můžete nosit trička s komplet holými zády

záda

Pozor! Takhle ne! zada2

6. Je to zdravější

Proti nošení podprsenky se ohrazují i vědci. Manželé Sydney Ross Singer a Somai Grismaijer vysvětlují ve své knize Dressed to Kill, že nošení těsné podprsenky omezuje volný průtok lymfy v oblasti prsou. Samočištění těla tak nemá šanci. V prsou se mohou hromadit karcinogenní látky, které do těla dostáváme přes znečištěné jídlo, ze vzduchu, vody, léků. Podprsenka tedy může bránit tomu, aby se tělo přirozeně očišťovalo a zbavovalo toxinů jako jsou polychlorofané bigenyly, DDT, benzen a jiné karcinogenní chemikálie, které se usazují v tukových tkáních. To může v konečném důsledku vést k rakovině.

Stairs_braless

Podle Robina Murpyho, významného homeopata, nošení podprsenky mírně zvyšuje teplotu prsní tkáně, zvyšuje hladinu hormonu prolaktinu a naopak snižuje tvorbu melatoninu, který mimo jiné povzbuzuje činnost imunitního systému. Dle jeho údajů 20 % žen onemocní na základě známých rizikových faktorů (kouření, menstruace od velmi nízkého věku, anamnéza v rodině) a na 80 % se podílí další rizikové faktory, jako jsou třeba věk a nošení podprsenky.

1374259418_spl523804-013

V tomto ohledu skvěle funguje pravidelná masáž prsou, která zlepší proudění lymfy. Sníží se tak možnost výskytu nádorů a cyst, odstraní se napětí a otlaky od nesprávně zvolené podprsenky a energie může v těle volně proudit. Navíc vám poděkuje i pokožka na prsou. Nikde navíc nestojí, že si masáž musíte provádět sama...

kočka2

7. Neúprosná gravitace z jiného úhlu pohledu

Profesor Göran Samsioe ze Stockholmu tvrdí, že při každodenním pohybu se v prsu utváří přirozené elastické tkáně, které umožňují nést hmotnost prsu tak, aby prsy směřovaly pevně dopředu. Při nošení těsné podprsenky se omezuje přirozený pohyb, který ovlivňuje růst a pevnost. Ženy mezi 18. a 25. rokem by prý podprsenky neměly nosit příliš často, neboť jsou jejich prsy stále ve vývinu a mohlo by dojít k jejich nepřirozenému vývoji, jak stojí na serveru miria.cz.

beyonce

8. Sbohem bolesti hlavy a zad

Problém nastává zejména u poprsí větších rozměrů versus nepadnoucí podprsenka. Ramínka se zařezávají do trapézových svalů a bolestivě je dráždí. Ty jsou permanentně v napětí, nekompromisně tuhnou a ovlivňují tak postavení krční páteře a prakticky celého těla. Odsud je k bolestem páteře a hlavy jen nepatrný krůček.

bloncka2

9. Alternativy

Pokud si ani ve snu nedokážete představit, že by vaše dva poklady měly být vystaveny pohledům okolí bez bariéry, existují varianty k tělu přátelštější, než je klec z kostic. Zkuste lehké sportovní podprsenky, přiléhavá tílka nebo speciální trika se všitou „lambadou“. Vaše tělo vám poděkuje.

A kdyby vás zajímalo, jaké trable mají holky s velkým poprsím, čtěte ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články