9 důvodů, proč by holky měly cestovat jen s holkama – G.cz
Vyhledávání

9 důvodů, proč by holky měly cestovat jen s holkama

Milé dámy, pokud právě plánujete dovolenou se svým partnerem, přemýšlíte, jestli s ním radši vyrazit do hor, k moři, do kempu nebo rezortu, jestli by se mu líbilo spíš představení v delfináriu, a nebo ochutnávka delfíního steaku, ulehčíme vám přemýšlení. Nechte ho doma, on se už nějak zabaví, a do světa vyrazte se svojí kámoškou!

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 21.5.2018, 08:49

Tohle je 9 důvodů, proč se vám to zatraceně vyplatí.

Vaše zážitky budou intenzivnější

Muži se obvykle těžko smiřují s ženským přístupem k získávání cestovatelských zážitků. Nám ženám je obvykle úplně jedno, jakou konstrukční zvláštnost má ten či onen kamenný most, jakou rychlostí nás parník převeze z jednoho břehu Dunaje na druhý, jak se změnila infrastruktura v Bulharsku od padesátých let... Chceme si pohladit toulavého psa, potěšit se barevnou fasádou domu na náměstí, poslechnout si mladého černošského buskera v metru. Potřebujeme na cestách sbírat emoce, ne fakta.

Lépe splynete s okolím

Pokud cestuje muž se ženou, vytvoří autonomní posádku na širém moři nových zážitků. A je úplně jedno, jestli je do své rodiny přijme cikánský baron, zda přespí ve slumu, a nebo se pomilují na balíku slámy v kravíně. Vždycky budou částečně obrněni proti okolí tím, že jsou pár. Ženy se mnohem snáze identifikují s novými zvyky a místní lidé je budou automaticky vnímat jinak než jako turisty. Ať už je budou chtít zachránit nebo znásilnit, zážitky, které prožije žena samostatně nebo s jinou ženou, budou vždy stonásobně intenzivnější než ty, které by prožila jako partnerka svého druha na cestách.

Všechno bude jednodušší

My, ženy se nemusíme spoléhat na mapy, kompasy a buzoly. Stačí nám zapojit náš šestý smysl. Mužům se těžko vysvětluje, proč nás to momentálně táhne doleva, proč si místo pláštěnky do batohu balíme květinové šaty, i když na celé dva týdny hlásili déšť, a že bude lepší koupit si otevřenou jízdenku namísto zpáteční. Ženy se umí mnohem lépe adaptovat na aktuální situaci a splynout s ní. Nevíme, z jakého důvodu se nám to děje, ale něco nám šeptá do pravého ucha, jaká situace pravděpodobně nastane. Ženy jsou zkrátka přirozeně intuitivní. A když odhodí každodenní starosti a začnou na cestách prožívat své tady a teď, jsou takřka neomylné.

Nebudete se muset ovládat

Zatímco muž je téměř neměnná konstanta, a když jsou uspokojeny jeho základní fyzické potřeby, vykazuje téměř identické známky chování doma u televize jako v rumunských horách, žena je na cestách proměnlivější než dubnové počasí. Čím intenzivnější prožitky na ni čekají, tím častěji se střídá celá škála jejích emocí. Rozpláče se, protože šlápla do kaluže, aby se za chvíli rozesmála, protože kolem ní proletěl motýl. Muži si tyhle změny nálad berou příliš osobně.

Nezničíte všechny fotky hned po rozchodu

Dlouholeté kamarádky vedle sebe zvládnou prožít spoustu situací. Přijít o panenství, odmaturovat, vystudovat pár vysokých škol, několikrát se zamilovat, utrpět desítky drobných odřenin i zlomenin srdce a párkrát se pohádat. Nikdy ale neprojdou takovou krizí, která by je připravila o nadšení sdílet spolu zážitky a znovu a znovu jim vyrážet naproti.

Můžete vedle sebe jen tak sedět a mlčet, analyzovat symboly snů, lakovat si nehty a nebo probírat Heideggera.

Zamýšlím se nad tím, proč je cestování s kámoškou o tolik jednodušší a zábavnější než s klukem, a napadá mě jediná odpověď. Asi proto, že to není kluk.

Můžete podcenit přípravu

Od Malého prince jsme se naučily, že důležité věci vidíme srdcem. To je velká pravda. Ty nejdůležitější se nám, ženám, ale zjevují v našem kapesním zrcátku. Nejsou to jen kruhy pod očima, pupínky nebo spálený nos. V ženském obličeji se dá číst lépe než v mapě i menstruačním kalendáři. Pánové, znáte ten pocit, kdy se ženy desetkrát za den zeptáte, co jí je, a ona vám desetkrát odpoví, že nic, aby vám o tři dny později omlátila o hlavu, že jste úplný idiot, protože jste předevčírem nepoznal, že měla hlad, když jste stáli na nádraží? Špatně jste si ji prohlédli...

Zůstanete samy sebou

Představte si ten pocit, že se vás nikdo nebude ptát, proč na treky do hor vyrážíte ve slaměném klobouku a polobotkách. Nikomu nebudete muset vysvětlovat, proč si místo čelovky přibalíte raději dva druhy parfému a sypký pudr. Není to tím, že bychom byly povrchní a prakticky nepoužitelné. Naopak. My, ženy, raději přežijeme krvavé puchýře, než abychom byly na cestách ošklivé. Jedna z věcí, kterou na dívčích cestách oceníte, bude možnost experimentovat s módou. Kde jinde se můžete odvázat víc než v lese, v horách nebo ve městě, kde vás nikdo nezná?!

Budete krásné za všech okolností

I když budete umírat na křeče v břiše, jednu nohu potáhnete za sebou nebo se budete potýkat s omrzlinami druhého stupně, za každou cenu se budete snažit udržet si svou ženskost. Muži často nechápou, že když se zavřeme v koupeně, měli by odejít do vedlejšího pokoje a pustit si nahlas hudbu, a nebo ideálně budovu úplně opustit. Že spíš než deodorant oželíme v tropech repelent a že klidně budeme mít žízeň, než abychom si déle než čtyři dny neumyly vlasy.

Užijete si svobodu

Muž nikdy nepochopí ženu, která si začne fotit selfie při brodění se řekou, že si patlá řasenku v autobuse, a hrozí jí tak reální nebezpečí, že si vypíchne oko. Neodpustí jí, že si neodpustí své ranní kafe a cigárko nebo pozdrav slunci, i když ji čas neúprosně tlačí. Nesmíří se s pocitem, že koketování je její způsob komunikace s muži. Vaše kámoška pochopí tohle všechno. A co víc? Ještě vás v tom podpoří!

A na závěr se ještě podívejte na 11 věcí, které dělají všechny holky, ale moc se o tom nemluví.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články