9 automobilových novinářů, kteří mají tu nejlepší práci na světě – G.cz
Vyhledávání

9 automobilových novinářů, kteří mají tu nejlepší práci na světě

Jezdí nejrychlejšími auty, brázdí nejhezčí silnice, ničí gumy, ničí rychlostní limity, mají úsměv od ucha k uchu, a ještě za to dostávají zaplaceno. No, kdo by nechtěl takový job?

Václav Rybář
Václav Rybář 25.5.2014, 14:00

1. Jeremy Clarkson

Je duchovním otcem novodobého Top Gearu a odstřelováním aut si vydělává miliony. Dostal se do pozice, kdy si může říkat, co si zamane, dostává se k nejutajovanějším prototypům jako první, ročně vydělává desítky milionů a i s bříškem a pleškou je ekvivalentem rockové hvězdy.  

2. Tiff Needell

Jako bývalému závodníkovi mu rukama prošlo nejen hodně supersportů, ale i pravověrných závodních speciálů. Je nejzkušenějším redaktorem pořadu Fifth Gear, píše do jednoho z nejlepších britských magazínů a i po několika dekádách za volantem dokáže během řízeného smyku plynule komentovat svoje nadšení z auta.  

3. Chris Harris

Nejnovější zástupce britské novinářské školy. Chris Harris prošel několika vlastními online projekty, chvilku psal do časopisu EVO, a nakonec zakotvil na YouTube kanálu /Drive, který má miliony odběratelů. Jeho videa s nejrychlejšími a nejzábavnějšími auty planety mají během prvního týdne od premiéry miliony zhlédnutí, Harris v nich většinu času jezdí ladnými drifty a sype do vás srozumitelné technické komentáře i nejrůznější historky. Mistr slova i volantu.  

4. Matt Farah

Kalifornský muž z lidu. Mattovi občas ujede nějaké to peprné slovíčko a jeho hurónský smích kombinovaný s rozložitou postavou ve vás okamžitě vzbudí dojem, že tenhle chlápek si na nic nehraje. Ve své internetové show Tuned objíždí nejrůznější americké hračičky a testuje jejich otuněné vozy. Není výjimkou, že musí tancovat v autě, které krotí na zadních kolech 1200 nebo 1500 koní. Jeho nástěnka plná pokut za rychlost už stihla zkultovnět.  

5. Henry Catchpole

Jedna z hybných sil časopisu EVO, kterou bezpečně identifikujete díky geekovskému kukuči, obřím digitálkám a spíše rozvážnému komentáři plnému technických detailů a analýzy toho, co pro vás a s vámi auto dělá. Catchpole řídí auta snů, od drahých exotik po nejostřejší závodní vozy, ale místo chrlení citoslovců se snaží dostat auto pod kůži. A vzhledem k jeho nemalému publiku to rozhodně nachází u diváků odezvu.  

6. Jethro Bovingdon

Další čerstvá krev z Británie. Jethro mluví klidným a možná až trochu moc jemným hlasem, zatímco se řítí bočním okýnkem napřed po úzké italské okresce v nejnovějším Ferrari. A takhle to u něj vypadá každý týden. Prošel si časopisem CAR, přispívá do amerického Car & Driver nebo britského EVO. A všude mu půjčují ty nejrychlejší a nejzákeřnější zadokolky, protože jim umí šlápnout na krk. Kdo by se nechtěl dostat do pozice, kdy ho bude šéfredaktor přemlouvat, ať místo na dovolenou raději odletí na prezentaci nového Lamborghini?  

7. Mike Musto

Západní pobřeží opět zasahuje. Bývalý závodník a sběratel muscle cars, Mike Musto, ve své show Big Muscle obráží Spojené státy a navštěvuje majitele zrestaurovaných, vlastnoručně postavených nebo jen řádně vytuněných svalnatých kár. A nejsou to jen nějaké mustangy a camara, tady se o amerických zlatých ručičkách a automobilové kultuře naučíte hodně. A Mike k dobru přihodí i pár sprostých slov, které jste ještě nikdy neslyšeli.  

8. Harry Metcalfe

Jeden z britských novinářských veteránů, kterému jeho důchod může každý závidět. Řada skvělých aut v garáži, pozvánky na otestování opravdových legend na čtyřech kolech a k tomu ještě dlouhodobé testy supersportů. To je tak, když vám někdo na půl roku půjčí nový McLaren a máte spoustu času. To pak jedete třeba do Francie, na ty nejlepší silničky, královsky si užíváte a sem tam natočíte krátké video. Prostě ráj na zemi.  

9. Csaba Csere

Jeden z nejuznávanějších amerických automobilových novinářů už obrostl šedinami a je napůl v důchodu. Jeho vášeň pro inženýřinu a pečlivé a srozumitelné vysvětlování těch nejsložitějších technických pochodů ovšem prosvítá skrz jeho videa dodnes. Je to prostě ten hodný strýček, co všechno ví, a s klidem a jistotou v hlase vám to bude vyprávět, zatímco mu budete viset na rtech.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články