8 zapeklitých mikro/makro fotek – řešení – G.cz
Vyhledávání

8 zapeklitých mikro/makro fotek – řešení

Uznáváme – je to těžké, je to matoucí, vědomosti nabyté v nižších vzdělávacích ústavech jsou k ničemu. Tak tedy hurá na to, skrolujte dolů.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 11.3.2014, 13:48

1. Takhle nějak vypadají zemědělská políčka kdesi v exotických končinách...

MCRO1... a ve skutečnosti jde o křídlo šídla, konkrétně Látače zeleného (Anax junius), pochopitelně pod mikroskopem.

2. Obří propast, nebo miniprasklina?

MCRO8 Miniprasklina. Zašátrejte si jazykem po zubech, přesně takové tam totiž máte.

3. Takhle nějak by mohl vypadat dokonale hladký povrch pod mikroskopem...

MCRO2 ... kdyby se ovšem nejednalo o satelitní snímek stovek kilometrů čtverečných kdesi v Severní Americe, pořízený v rámci programu Landsat a poté barevně upravený.

4. Babiččina bublanina okem drzé masařky?

MCRO3 Pokud je bublanina pouští a masařčí oko čočka foťáku, pak ano. To modročené jsou jezera, to žluto-okrovo-hnědé strmé písečné duny. Poušť Gobi v Mongolsku vyfotografovaná satelitem Evropské vesmírné agentury.

5. Snad nějaká námraza, ale je na sklíčku, nebo na povrchu tundry?

MCRO7 Tak námraza úplně ne, ale voda tam je, i když v jiném (plynném) skupenství. Jsou to totiž mraky nad Pacifikem – konkrétně kumuly. (Protože kdyby to byly cirry, nejednalo by se o páru, nýbrž o ledové krystalky, takže bychom s tou námrazou měli v podstatě pravdu; ale je to jinak.)

6. Jakpak jsi asi velký, ty v těch maskáčích?

MCRO4 Jako v té Wolkerově básni – menší, a ještě menší... Tohle je vyleštěný povrch polodrahokamu (bohužel se nám nepodařilo vypátrat, kterého konkrétně, ale je to tak).

7. Něčí kůže, nebo pozemek?

MCRO6 Pozemek. Jestli tohle někdo vůbec vlastní, protože jde stejně jako v bodě 4 o poušť – alžírskou Saharu a její písečné duny. (Snímek pochází z programu Landsat stejně jako u bodu 3.)

8. Je to černobílý, to musí bejt mikro, protože v mikrosvětě barvy neexistují...

MCRO5

... a jak jste asi správně odhadli, měl to být chyták, protože tohle je ledovec Matusevich v oblasti východní Antarktidy vyfocený ze satelitu. Jestli vás podobné prokrastinační hříčky baví, tak něco podobného najdete c článcích 9 zapeklitých detailů a 11 zapeklitých pohledů z výšky.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články