8 zajímavostí o japonské automobilce Toyota

Obrázek uživatele Martin Miko
30.4.2018, 11:04

Když v roce 1937 založil Kičiro Toyoda japonskou automobilku Toyota, tak pravděpodobně netušil, že o 80 let později se z ní stane druhý největší výrobce automobilů na světě, a to nejen mezi osobními automobily, ale i mezi nákladními automobily, autobusy nebo dodávkami. Žádná jiná automobilka neovlivnila asijský automobilový trh tak jako Toyota. Není divu, že se jedná o sedmou největší firmu na světě, která má pod sebou i například firmu Lexus. Zde je 8 zajímavostí o Toyotě, které jste určitě nevěděli.

1) Předtím než společnost Toyota začala vyrábět automobily, tak se věnovala výrobě šicích strojů. K automobilům přesedlala až v roce 1937.

2) Název firmy Toyota vychází z příjmení zakladatele společnosti Toyody. Ten však firmu pojmenoval Toyota, jelikož to v jeho uších znělo lépe pro název obchodní značky.

3) Nejprodávanějším modelem od Toyoty je Corolla. Celkově se jí prodalo přes 40 milionů kusů a má za sebou neuvěřitelných 11 generací.

4) V současné době je Toyota Motor Corporation druhým největším výrobcem vozidel na světě a zároveň se jedná o největší japonskou firmu, která vyrábí více než 5 milionů vozidel ročně.

5) Od roku 2002 se Toyota účastní nejprestižnější závodní soutěže, kterou je Formule 1.

6) V roce 1999 firma oznámila ve výroční zprávě, že se jí podařilo vyrobit 100 milionů vozidel pod značkou Toyota.

7) Toyota působí ve více státech světa než například fastfoodový král McDonalds. Ve více státech snad působí jen Coca Cola.

8) Koncern Toyota na svět přivedl přes 1000 patentů, které změnily svět automobilismu.

A zde je 10 přezdívek normalizačních aut.


Komentáře

Doporučeno pro vás