8 videoherních duelů na život a na smrt – G.cz
Vyhledávání

8 videoherních duelů na život a na smrt

Sparta vs. Slavia? Spíš Street Fighter vs. Mortal Kombat a Duna vs. Warcraft! I videoherní svět pamatuje fandovské rozbroje. A u některých sérií se táhnou celé dekády.

Václav Rybář
Václav Rybář 23.6.2014, 12:07

1. Street Fighter vs. Mortal Kombat

sf4 Extrémní rivalita mých dětských let. Street Fighter byl nádherně kreslený a měl až kýčovité postavy, Mortal Kombat zas útočil extrémní brutalitou a filmovějším lookem. Mortal vyprodukoval mnohem víc pokračování, ale profesionální turnaje se hrály a hrají ve Street Fighterovi.  

2. FIFA vs. Pro Evolution Soccer

fifa14 Co hrajete teď, když je MS v Brazílii? Pravděpodobně Fifu, protože PES už dávno není tak populární jako dřív. Kdysi ale FIFA jela na půl plynu a vývojáři PES občas přišli s lépe modelovanými herními situacemi. Minimálně recenzenti sérii PES svého času docela fandili.  

3. Gran Turismo vs. Forza Motorsport

forza5 Těžká rivalita, poháněná stejným záměrem a odlišnými konzolovými platformami. Gran Turismo se snaží být seriózní a dokonalé, Forza je taková trochu zábavnější a uvolněnější. Vášeň a smysl pro detail ovšem nechybí ani jedné sérii. A obě do toho pěkně šlapou. Rivalita jak víno!  

4. Grand Theft Auto vs. Saints Row

gta_5 Možná je to předem prohraný souboj, jít proti gétéáčku, ale se Saints Row to autoři zkusili hned čtyřikrát a nakonec u hráčů slušně bodovali. Technicky zaostávají, ale jejich svět je mnohem víc psycho a hraje na strunu nefalšované sebeparodie. Někomu to může přijít až moc úchylné, ale publikum si to našlo.  

5. Tekken vs. Virtua Fighter

virtua Další bojová řež, tentokrát už z novější generace konzolí. Sega se tu mlátila se Sony, ale Virtua Fighter samozřejmě rychle ztratil živnou půdu, když Sega přestala vyrábět konzole. Ani Sony ovšem u Tekkena poslední dobou moc neskóruje. V Japonsku je pořád populární, ale nové díly se už neobjevují tak často a hlavně nepřinášejí žádná velká vylepšení.  

6. Call of Duty vs. Battlefield

cod_ Nejslavnější a nejprodávanější válečné 3D střílečky. Jistě, Call of Duty je takový bestseller, že se i na relativně úspěšný Battlefield kouká hodně shora, ale Battlefield inkasuje v recenzích podobné, někdy i lepší známky a má velmi věrnou online komunitu. Tohle je rivalita v nejvyšších patrech herní scény.  

7. Duna vs. Warcraft

warcraft2 Krátká, ale o to intenzivnější konkurence, protože realtime strategie hrál tenkrát každý. Na výběr byla sci-fi Duna 2 nebo středověký Warcraft (I a II). Nikoliv online RPG, ale klasická strategie, kde těžíte suroviny a mlátíte nepřátele. Introverti samozřejmě hráli tahové UFO: Enemy Unknown.  

8. Rock Band vs. Guitar Hero

guitarhero Pokud jste kdy měli hudební ambice, začínali jste kdysi ve škole povinnou flétnou. Dneska můžete rovnou koupit ojetou basovku nebo... plastovou kytaru, kterou připojíte ke konzoli. Na výběr jsou hned dvě série a řežou se mezi sebou vydatně. Možná to jde mimo vás, ale fanoušků to má překvapivě dost.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články