7 věcí, které jste se ve škole naučili blbě – G.cz
Vyhledávání

7 věcí, které jste se ve škole naučili blbě

Určitě hlavně proto, že jste spolužačkám koukali do výstřihu a písemky opisovali od ochotných, ale úplně blbých spolužáků. Ale stejně je to jedno, protože i premianti jsou v tomhle případě úplně mimo.

Václav Rybář
Václav Rybář 1.5.2015, 15:00

1. Pluto není planeta

s2

Určitě to máte navrčené od základky. Merkur, Venuše, Země, Mars... bla bla bla Uran, Neptun, Pluto. Jenže Pluto byl vždycky spíš šutr. Oproti Neptunu vypadal jako angličák vedle normálního auta. A tak se vědci naštvali a rozhodli se ho ze seznamu planet vyškrtnout, takže když to teď čtete, už to nemá ten správný flow. Pluto už je prostě jen ten kreslenej pes od Disneyho. Tak si to pamatujte.

2. Diamant není nejtvrdší

s4

Zůstává sice nejtvrdším přírodním materiálem, ale až půjdete na někoho s diamantovou pilou nebo vrtačkou, ujistěte se, že nemá brnění z wurzitové modifikace nitridu boritého. To byste totiž byli pěkně nahraní.

3. Špenát je k ničemu

s1

Prý vynikající zdroj železa. Vědci se bohužel spletli v desetinné čárce, takže je špenát jen tmavá, zelená, kaloricky celkem přítulná zelenina. Při jejím pojídání můžete akorát tak vzpomínat na Pepka Námořníka. Ten téhle blamáži totiž naletěl ze všech nejvíc.

4. Neurony dorůstají

s5

Celý život vám říkají, abyste méně chlastali, protože alkohol ničí neurony. A ty, co padnou, už nemá tělo čím nahradit, jakmile konečně v osmnácti doroste váš mozek do finální podoby. Naštěstí to není pravda a tělo raněné neurony umí do jisté míry doplnit. Játra ale máte jen jedny, takže chlastat jen s Mírou.

5. Pyramidy nestavěli otroci

s6

Poslední výzkumy ukazují, že to byli... mimozemšťani! Ne, děláme si legraci. Ve skutečnosti si to Egypťané postavili sami, protože otrocká lůza by to určitě naskládala nakřivo.

6. Papír lze přehnout víc než sedmkrát

s7

Schválně si to zkuste. Ale pravděpodobně se vám to povede maximálně sedmkrát, protože nejste vystudovaný matematik a budete to zkoušet selským rozumem. Kalifornská středoškolačka Britney by podle předsudků měla maximálně tak ohýbat sama sebe u tyče, ale vytřela zrak všem vědcům, když dokázala papír ohnout hned jedenáctkrát. Schválně ji zkuste trumfnout!

7. V evoluci už není hluché místo

s8

Církev omlacovala Darwinovi jeho evoluční teorii o hlavu dost dlouho. Prostě v ní bylo pár hluchých míst, které nenaznačovaly, jak by došlo k velkému skoku mezi člověkem a zbytkem zvířeny. Jenže postupem času se začaly nacházet nejrůznější vykopávky a v roce 2009 našli paleontologové zkaměnělinu primáta, kterou pojmenovali Darwinius – podle nich přechodný článek mezi primitivnějšími primáty a vyspělejšími "antropoidními" zástupci. Krátké končetiny s palcem a s čelistmi podobnými lidským. A rázem bylo po „chybějícím pojítku", o kterém jste se možná učili v hodinách biologie.

A TADY máte 32 indicií, podle nichž poznáte ženu, se kterou nemá cenu začít chodit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články