fb pixel 8 věcí, které by se staly, kdyby bylo ženám odepřeno vzdělání – G.cz
Vyhledávání

8 věcí, které by se staly, kdyby bylo ženám odepřeno vzdělání

Dostupnost vzdělání všem bez rozdílů pohlaví bereme jako samozřejmost. Co ale, kdyby se ženy učit nemohly?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.8.2017, 08:31

Ačkoliv žijeme ve 21. století, pořád tak nějak máme (někteří) zakořeněno, že žena má být hlavně hezká, mít solidní kozy, umět vařit a starat se o děti. Vzdělání v požadavcích na ženu nikde moc nefiguruje.

Co by se tedy stalo, kdyby ženy neměly vzdělání? Ani to základní?

1. Zmatek v supermarketech

Bez vzdělání žen by se u pokladen v supermarketech tvořily nekonečné fronty. Pokladní by nebyly schopny kasírovat zákazníky, protože by si prostě nebyly schopny přečíst částku na displeji. Zároveň by ani nemohly rozměňovat peníze nazpět.

Nakupující ženy by situaci rovněž příliš nepomohly, protože ony by v kombinaci s pokladní vytvořily úderný tandem „zasekávaček“:

Pokladní: „Tak máte to namarkované. Nevím, kolik máte platit, protože neumím číst.“

Nakupující žena: „Já také neumím číst. Tak jak to uděláme? Normálně bych platila kartou, ale neumím zadat svůj PIN.“

Pokladní: „Tak to je prekérní situace. Tak vytáhněte z peněženky peníze a nějak se dohodneme.“

Nakupující žena: „Tady máte peníze. Tedy, aspoň myslím, že to jsou peníze. Papírky s obrázky lidí jsou přeci peníze.“

Pokladní: „Tak mi dejte bankovku s tímhle pánem. To snad bude stačit.“

Muž čekající už půl hodiny ve frontě za ženou: „Kristova noho. Ženská, vraťte ty fotky patrně vaší rodiny zpátky do kabelky. To nejsou peníze. Já to zaplatím za vás. Na tohle fakt nemám čas.“

2. Muži by žili déle než ženy

Aktuální trend, kdy se ženy dožívají vyššího věku než muži, by se obrátil. Seniorky by totiž nebyly schopny přečíst si dávkování svých léků (potažmo si přečíst, zda to je vůbec jejich lék) a místo léku na srdce by třikrát denně po jídle spolkly jednu lentilku. S tímto přístupem by dlouho nepřežily.

3. Michal Viewegh by šel žebrotou

Náš nejúspěšnější žijící spisovatel by musel jít do Mišelinky tahat pneumatiky, protože by jeho knihy ženy nekupovaly, bo by neuměly číst a nikdo jiný jeho knihy nečte.

4. Levný sex

Sex s prostitutkou by se stal dostupný úplně všem mužům. Za své služby by si sice prostitutka mohla naúčtovat předem nazpaměť naučenou částku, ale nebyla by schopna zjistit, zda peníze, které obdržela, odpovídají realitě.

Za sex by se tedy mohlo klidně platit vytisknutým obrázkem s Masarykem. Popřípadě s Boženou Němcovou u cikánek. Ty byly odjakživa levnější.

5. Více práce pro muže

Klasická role žen a mužů, kdy muž pracuje a žena se stará o domácnost, by nemohla fungovat. Jak by žena mohla vařit, když neumí číst? Jak by věděla, co je jaké koření, do kdy má maso trvanlivost a kolik lžiček mouky se tam má přidat? Ani prát by nemohla, protože ty klikyháky na kolečku u pračky jí nedávají žádný smysl. Prostě by jenom mohla sedět doma v koutě a plést svetry.

Muž by přišel z práce a doma by ho čekala další šichta.

6. Neexistovali by smajlíci

V psané komunikaci by neexistovali smajlíci. Nebylo by jich potřeba, takže by je nikdo nevymyslel. Když si píše muž s mužem, nepotřebuje kolem toho dělat ty emoční kudrlinky. No a ženy by přeci psát neuměly.

7. Nedochvilnost

Bez základního vzdělání by ženy nikdy nepřišly nikam včas. Neznaly by hodiny. Takže by se vlastně nic nezměnilo.

8. Lucie Borhyová by v televizních novinách jenom seděla a ukazovala kozy

Co taky s ní jiného, když neumí číst. Rey by ze čtečky přečetl všechny události a Lucka by tam seděla, usmívala se a mávala kozama do kamery. Běžný divák by žádnou změnu stejně nepostřehl.

A TADY se můžete podívat na návod na použití ženy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články