8 trendů, které potřebujete znát na příští léto – G.cz
Vyhledávání

8 trendů, které potřebujete znát na příští léto

Zajímají vás největší pánské trendy této sezóny, které dorazily na přehlídková mola v Londýně, Miláně a Paříži? Nehledejte dál. Uvádíme nejdůležitější průlomové styly oblečení pro sezónu jaro / léto 2017.

Tomáš Gold 20.9.2016, 09:20

1. Zkamenělina

Všeobjímající kámen, odstín někde mezi bílou a pískově béžovou – je nejoblíbenější barvou, kterou návrháři pro sezónu ukazují. Dobrou zprávou je, že není jen fantastickým odstínem obleku, zejména pokud jej budete nosit o víkendu, ale je to také slunečně přátelská alternativa k ostře bílým džínům a prohřeje všechny typy pleti – není nutné falešné opálení kotníků.

2. Technický svrchník

V období britského referenda o EU – události způsobující politické spekulace napříč celou Evropou rozdělenou tématem imigrace – nebylo divu, že téma cestování a multi-kulturního mixu bylo v Miláně, Paříži a zejména v Londýně časté. Je zajímavé, že se to neprojevilo jen na vzestupu popularity tradičních turistických zařízení, ale i u zavedených módních domů. Téměř každá velká značka uvádí technickou parku nebo větrovku střiženou z nepromokavé tkaniny, často v poutavé barvě nebo výrazným vzorem, ​​a vybavené všemi možnými high-end doplňky a detaily.

3. Střídavé šířky pruhů

Skoro se zdálo, že v této sezoně byly vzory ve stavu anarchie. Avšak ke konci pařížského pánského týdne byl jasný vítěz: vertikální pruhy. U klasického mužského oblečení je v této sezóně rozdílem to, že návrháři pruhy používají v různých šířkách, což bychom mohli nazývat „vzorem plážového lehátka“. A pastelové barvy potisku kontrastují s tmavšími, jak vidíme u Ami a Fendi.

4. Budiž růžová

V těsné blízkosti za vítězem je pro barvu sezóny na druhém místě růžová - zejména stylově horká, zaprášená růže, jak je vidět na stylu u Gucci a Topman Design. Nejpopulárnějším způsobem, jak tuto barvu použít, je na letním obleku. Ale pokud hledáte formu, jak snadno začlenit tento trend do šatníku aniž by se stal moc odvážným, je přidat jednoduše hladké růžové triko ke krku pod váš rozevřený klasický oblek šitý na míru.

5. Nátlak punku

Během týdne pánské módy se britská punková scéna ukázala jako klíčovou inspirací pro mnoho návrhářů. Někdy to bylo vysloveně zřetelné jako vycpávky a kyselinou postříkané džíny u Dsquared2 nebo zipové kalhoty u Louis Vuitton, nicméně častěji byl vliv punku daleko jemnější. Úzké kalhoty jsou jasným tvarem sezóny s výraznou většinou, kde vyhrává tvar štíhlé okapové roury se zastřižením nad kotníkem, nemluvě o svetrech bez rukávů, které vedou na většině velkých výstav. Jedna věc je pro příští sezónu jistá: slunce je venku, zbraně ukázat.

6. Sezóna čtverců

Inspirace tvarem kontrolního okénka na křižníku Prince of Wales – čtverce provázely celou show této sezony. A zatímco značky jako Wooyoungmi šly tvrdě po tvaru a úspěšně kombinovaly potisky různých velikostí čtverců u jednotlivých kusů oblečení dohromady, jiné značky jako Ami a Paul Smith zvolily jednodušší motiv čtverce na svrchníku nebo u kousků zakázkového šití. Po oživení pruhy v posledních několika sezónách se předpovídá návrat ke vzoru čtvercové okenní tabulky v roce 2017. Zaměřte se na tento trend už teď a předejdete spěchu při pořizování příští rok.

7. Přes zápěstí klouzající úplet

Nositelé prstenů pozor: od příští sezóny se rukávy svetrů prodlužují. Od těch chlupatých Louis Vuitton přes úplety na rukávu kryjící ruku u Dries Van Noten, střih vašeho svetru je volnější a pokrčenější než v jakékoliv jiné léto. Pokud právě nakupujete, zeptejte se sami sebe: „Co by dělal Kurt Cobain?“

8. Vládne fialová

Možná to má všechno co do činění s narozeninami královny, snad to bylo všechno o nedávné princově předčasné smrti, ale bohatý královský purpur je další významnou barvou v pozoruhodně tlumené letní sezóně. Je to odvážný krok pánského oblečení, ale štěstí přeje statečným, jak se říká. Chcete tip? Noste ji s jinými tmavými barvami, abyste ji udrželi pod kontrolou.

A tady máte ještě 11 varování pro každého, kdo chce předhonit léto.

Podobné články

Doporučujeme

Další články