8 politiků, kteří se do toho nebojí kopnout – G.cz
Vyhledávání

8 politiků, kteří se do toho nebojí kopnout

Nejen během aktuálního mistráku se politické špičky mohou přetrhnout, aby ukázaly, že jim zábava jejich voličů není cizí. A fotbal přece spojuje lidi, tak proč to před fotografy pořádně nenačutnout?

Václav Rybář
Václav Rybář 19.6.2014, 14:04

1. David Cameron

cameron_telegraph_co_uk www.telegraph.co.uk Britský premiér to nemá jednoduché: napravo mu vyrostla konkurence v podobě populisty Farage, Skoti se chtějí odtrhnout a s fotbalovým míčem zjevně neuteče ani malým holčičkám.  

2. Fidel Castro

Fidel Castro Kicking Soccer Ball www.soccerwatcher.com Bývalý kubánský vůdce a v současnosti dobře střežená politická mrtvola kdesi v Havaně do toho ve svých revolucionářských dobách uměl kopnout.  

3. Hugo Chávez

chaver_euronews_com www.euronews.com Venezuelský vůdce hraje v jedné lize s bolivijským prezidentem Morálesem a argentinským zázrakem Diegem Maradonou.  

4. Vladimír Putin

putin_infiniteunknown_net www.infiniteunknown.net Putin je velkoruský hrdina: na judistickém tatami sráží soupeře silou vůle, v hokeji mu nestačí ani osmnáctileté hvězdy z NHL a na lovu skolí holýma rukama medvěda. Fotbal mu ale úplně nesedí, protože jsou v něm pravidla, která se musí dodržovat.  

5. Barack Obama

obama_cleveland_com www.cleveland.com Obama má basketbalovou výšku, maratonskou postavu a gaučovou náturu. Děti a sport jsou ale neodolatelná příležitost ke zlepšení image, takže občas zkusí i "soccer".  

6. Nicolas Sarkozy

sarkozy_outofafrica2010_wordpress outofafrica2010.wordpress.com  

7. Francois Hollande

hollande_thepotholeview_com www.thepotholeview.com Oblíbeným sportem všech francouzských prezidentů jsou zálety, v nichž jsou oba světoví velmistři. Mužnost ale prokazují i na fotbalovém hřišti: pravičák Sarkozy hraje v obleku šitém na míru, socialista Hollande vyfasoval upocený dres.  

8. Angela Merkel

angela2_dw_de www.dw.de angela_dailymail_co_uk www.dailymail.co.uk Královna Evropy, kancléřka Angela Merkel, fotbal miluje. A není to klasická politická podlézaná voličům. Jako hardcore fanynka je naopak užitečným maskotem národního týmu. Svým Němcům fandí tak hlasitě, že ostatním světovým lídrům zaléhají uši (zvlášť, když se hraje proti Řecku), zve fotbalové týmy na večeři a po úspěšných zápasech chodí za polonahými chlapci do kabiny.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články