8 pitomoučkých filmů o autech, které vás úžasně pobaví – G.cz
Vyhledávání

8 pitomoučkých filmů o autech, které vás úžasně pobaví

Víte, že je to blbost. Při každé chybě nebo nesmyslu sebou škubnete. Ale přesto na to koukáte a smějete se. My taky...

1. Born to Race

Mladistvý pouliční závodník je po posledním průšvihu poslán do zapadákova ke svému přísnému otci, bývalému pilotovi NASCAR. Ten ho naučí odpovědnosti a pomůže mu zvítězit nad místním frajerem ve sprintových závodech. Je to sice poloamatérská kopie třetího dílu Rychle a zběsile, ale vkusně natočená i ozvučená, malý rozpočet navíc zvyšuje autenticitu celé věci. Můžete se na ni mrknout online, což také potěší.  

2. Redline

Honičky s drahými auty (při natáčení zařvalo vzácné Ferrari Enzo), mafiáni, ilegální závody. Ideální prvky pro snímek s laciným scénářem, který nechal natočit realitní makléř Daniel Sadek. Jednak aby provětral svou sbírku aut, a taky aby dostal svou tehdejší snoubenku - seriálovou herečku - do filmu.  

3. Death Race

Je to remake prastarého filmu, ve kterém zářil David "Kung Fu: Legenda pokračuje" Carradine. Ve vězení se odehrávají závody ozbrojených aut mezi trestanci - závody na život a na smrt. Je to celkem příjemná krvavá oddechovka, kterou natočil Pail W. S. Anderson, hlavní role patří Jasonu Stathamovi. Až dojedou titulky, nevzpomenete si, o čem to celé bylo, ale jako akční výplach mozku na volný večer parádní věc.  

4. Rychle a zběsile

Tady to celé začalo. Generace mladých začala dělat ze svých aut vánoční stromečky ověšené křídly, laufy a všemi možnými nesmysly. Závodili v ulicích pro čest a slávu, pak rozmlátili auto a dostali rozum. Ale přiznejte si, kdo z nás se po shlédnutí nerozjížděl na každé křižovatce s pištícími gumami a nebral každé předjetí jako výzvu? Při sledování držte minutu ticha za herce Paula Walkera, který vloni zemřel při autonehodě jako spolujezdec v Porsche Carrera GT.  

5. 60 sekund

Další remake s psíma očima Nicolase Cage a odbarvenou Angelinou Jolie. Další hlavní roli má Shelby GT500 s přezdívkou Eleanor, které musí Nick společně s dalšími devětačtyřiceti auty ukrást, jinak mu jistý gangster vykuchá mladšího bratra. Pokud chcete zavzpomínat, co bylo cool v roce 2000, je to zajímavý výlet do estetiky dob minulých.  

6. Hit and Run

Oddechová komedie o bývalém gangsterovi, který žije v klidu s přítelkyní pod novou identitou. Bohužel po něm jde bývalý kolega kriminálník, takže zamilovaný páreček musí vzít dráhu v parádním vyladěném Lincolnu Continental. Ten v reálu patří režisérovi, autorovi scénáře a představiteli hlavní role Daxu Shepardovi.  

7. Taxi, taxi

Francouzská klasika z videopůjčoven. Ano, videpůjčoven, je z roku 1998. Vydáte se do krásné Marseille a budete se bavit při sledování charismatické dvojice taxikář/policajt, která loví německé lupiče. Ti samozřejmě jezdí v Mercedesech. Tenhle film má šarm a šmrnc, který si můžete pamatovat třeba ze série o četnících ze Saint Tropez, neřeší nic vážného a nechá vás nerušeně se bavit. S autíčky. A pokud nemáte dost, jsou tu ještě tři pokračování a americký remake.  

8. Autobahnraser

Německý klon Rychle a zběsile říznutý Kobrou 11 - kvalitní kombinace. Policajt/trumpeta Karl-Heinz proniká mezi piráty silnic ve vyladěných mašinách a řeší krádeže drahých aut, s čímž mu jeho noví kamarádi pomohou. Zápletka je průhledná jako rozbité sklo, ale určitě oceníte, že se vše odehrává v nám známých evropských kulisách.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články