8 neviditelných televizních postav

Obrázek uživatele Vaclav Rybar
26.09.2014, 14:00
K tomu, abyste se proslavili v televizi, vlastně ani nepotřebujete obličej. Stačí, když o vás mluví ostatní postavy. Paní Columbová je jen jedna z mnoha.
   

1. Paní Columbová z Columba

columbo Věrná manželka, která vstoupila do historie popkultury a zůstává synonymem pro někoho, o kom se často mluví, ale nikdy ho nepotkáte. Poručíku Columbovi pomohla nepřímo rozlousknout hned několik případů. Památná hláška začínající „Víte, moje žena...“ vždycky zavede pachatele do průšvihu. Věčná škoda, že televizní producenti její nedotknutelnou auru nedokázali udržet a po skončení seriálu vyrobili neúspěšný odpad jménem Paní Columbová, kde famózní manželku slavného detektiva hrála Kate Mulgrew, jinak též kapitánka Janewayová ze Star Trek: Voyager. Skalní fanoušci ovšem existenci tohoto seriálu ignorují a neustále žijí v blažené nevědomosti o pravé identitě Columbovy manželky.    

2. Soused Wilson z Kutila Tima

wilson_ Kultovní postava ze seriálu Tima Allena je studnicí moudrosti, která vždy přispěchá váhajícímu kutilovi na pomoc. Wilson je ovšem vždy za svým plotem a my z něj vidíme jen klobouk a empatický pár očí. Tuhle zásadu seriál nikdy neporušil a byl v zakrývání Wilsona občas velmi kreativní.    

3. Charlie z Charlieho andílků

charlie Slavný seriál ze sedmdesátých let vyprávěl o trojici sexy slečen, které pro miliardáře Charlieho Townsenda plní nejrůznější nebezpečné a přísně tajné mise. Není divu, že Charlieho identita musela zůstat tajemstvím. Jednotlivé úkoly tak děvčatům předával po svém pobočníkovi Bosleym nebo prostřednictvím malého reproduktoru. V seriálu i pozdějším filmovém zpracování sice byly podniknuty pokusy o odhalení jeho identity, ale skutečnou Charlieho tvář jsme naštěstí nikdy nespatřili.    

4. Diane z Twin Peaks

twinkpeaks Přepečlivý agent FBI Cooper v podání Kylea MacLachlana si v legendárním seriálu Davida Lynche neustále dělá poznámky na diktafon. A většinou je adresuje tajemné Dianě. Nikdy nezjistíme, zda je to jeho manželka, kolegyně či sestra, protože nás Lynch úmyslně drží totálně mimo.    

5. Panička z Toma a Jerryho

tomjerry Slavné zvířecí duo, které si jde po krku, je čas od času v seriálu roztrženo paní domu, který kocour Tom a myšák Jerry obývají. Tom dostane od paničky dost často pěknou nakládačku, ale vlastně z ní nikdy nevidíme víc nohy od lýtek dolů. Případně detail na ruce. Je to vůbec člověk?    

6. Dospělí v Peanuts

peanuts Postavičky ze slavného komiksového stripu tvoří výhradně děti a pes Snoopy. Kdykoliv v komiksu mluví na děti dospělí, jsou mimo záběr a je z nich vidět právě jen textová bublina. V animovaném večerníčku, který na motivy komiksu vzniknul, jsou dospělí taktéž mimo záběr a dokonce jim ani není rozumět. Kdykoliv promluví, slyšíme jen nesrozumitelné mimozemské troubení. Jak by ne, když děti dospělým vůbec nerozumí (a naopak).    

7. Naháč z Přátel

nahac Když bydlíte v činžáku a naproti je další činžák, nevyhnete se čas od času tomu, že zahlédnete nějakého souseda. V Přátelích tuhle roli exhibicionisty v bytě bez žaluzií sehrál tzv. Naháč. Nijak jinak ho hrdinové seriálu netitulují a vždy o něm mluví jen ve chvíli, kdy je kamera coby šmíráky zabírá, případně se zmíní o tom, že ho tehdy a tehdy viděli. K bližšímu setkání došlo jen několikrát, ale z naháče je vždy vidět třeba jen odhalené břicho nebo ruka.    

8. Paní Wolowitzová z Teorie velkého třesku

wolowitz Matka jedné z hlavních postav, která v seriálu nikdy není vidět, ale je jí až dost. Má velmi charakteristický nakřáplý hlas, který se nebojí osolit na maximální decibely, což její synáček oplácí stejnou notou. Jednou jedinkrát z ní byly vidět ruce, ale její tajemství stále zůstává nedotčené...      

Komentáře

Doporučeno pro vás