fb pixel 8 nepsaných pravidel z běžného života – G.cz
Vyhledávání

8 nepsaných pravidel z běžného života

Existuje řada pravidel, která jsou jasně definovaná a písemně zanesena do různých listin a dokumentů, podle kterých se lidé musí řídit. No a potom jsou taková pravidla, která nikde sepsaná nejsou a která se tak nějak vyvinula samovolně. Taková, která má člověk v podvědomí a intuitivně ví, že se jimi má řídit.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 27.9.2017, 07:25

1. Ve výtahu se nemluví

Pokud jedete ve výtahu s cizími lidmi, je nepsané pravidlo, že se nebudete pokoušet navázat rozhovor. Jízda výtahem je nutné zlo, které si člověk chce odbýt co nejrychleji a hlavně v klidu. Povoleno je pozdravit a následně se rozloučit. Navazovat hovor s cizí osobou ve výtahu je nepřípustné (pokud se s dotyčnou osobou nechystáte ke koitu).

Taktéž se nepokoušejte navazovat oční kontakt. Dívejte se třeba do stropu nebo si hrajte s mobilem či dělejte, že hledáte po kapsách klíče.

2. Poloznámé nezdravte

Pakliže jdete po ulici a vidíte, že proti vám jde osoba, kterou znáte velmi letmo a ani nevíte, jak se jmenuje, koukejte se jinam. Hlavně ji nezdravte a už vůbec se s ní nezastavujte na kus řeči. Beztak byste si neměli o čem povídat. Dotyčná osoba váš nezájem velmi ocení, protože ani ona neví, jak se jmenujete a odkud vás zná a vůbec nemá potřebu zbytečného hovoru s vámi.

3. Poslední ani kurva nebere

Jestliže si chcete vzít od známého například cigaretu nebo žvýkačku a zjistíte, že v krabičce má poslední kousek, nečiňte tak. I přesto, že váš známý je dobrák od kosti a své poslední cigáro by vám s klidem podstoupil, tohle se prostě nedělá.

4. Poslední kapka patří do trenek

Bezprostředně po močení nemá cenu si ho půl hodiny oklepávat a dušovat se, že tak vaše spodní prádlo zůstane neposkvrněno. Můžete oklepávat jak šílení, ale gravitaci beztak neoklamete. Jakmile se penis dostane do svislé polohy, je více než pravděpodobné, že v močové trubici ještě něco málo zbylo a toto díky gravitaci prostě vyteče.

5. Na návštěvě se na velkou nechodí

Ani kdyby vám mělo explodovat břicho. Hostitel by vám tuto možnost sice rád nabídnul, ale nepsané pravidlo říká, že to není vhodné. Pokud to už nemůžete vydržet, omluvte se, že jdete na chvilku na vzduch a náklad raději vyložte před barákem na chodník.

6. Nesmějte se postiženým

I když uvidíte na ulici, jak liliput bez jedné nohy a s hrbem, který venčí svého pudlíka, uklouzne na banánové slupce a spadne na zem a jeho milý pudlík mu dychtivě začne obskakovat hlavu, zatímco si liliput zběsile snaží zakrýt díru na zadku, kterou si během pádu přivodil na svých kalhotách, nesmějte se mu. Diskrétně zajděte za nejbližší roh. Tam se můžete už v klidu zadusit smíchem. Je dovoleno si to celé natočit, ale opět je třeba upozornit, že to musíte natáčet s kamennou tváří.

7. Stage diving maximálně do 100 kg

Pokud vážíte víc než metrák, není vhodné na koncertech skákat z pódia do diváků. Nejen že riskujete jejich a svoje zdraví, ale diváky, pokud vás unesou, unavíte a už nebudou mít energii na to nosit na rukou jiné, mnohem lehčí skokany.

8. Ženy nad 60 let se neopalují nahoře bez

Toto nepsané pravidlo je bohužel často porušováno. Starší ženy mají na opalování nahoře bez samozřejmě plné právo, ovšem je třeba, aby tento koníček provozovaly někde v ústraní, na okraji všeho dění, kde je nikdo neuvidí.

A TADY máte několik tipů na koupaliště po celé republice, kde snad budou staré ženy nahoře s.

Podobné články

Doporučujeme

Další články